• چهارشنبه / ۴ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۷
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 99040403277
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

جشنواره تابستانی کیش با اما و اگرهای فراوان از پنجم تیر آغاز خواهد شد

جشنواره تابستانی کیش  با اما و اگرهای فراوان از پنجم تیر آغاز خواهد شد

ایسنا/هرمزگان بیست و سومین جشنواره تابستانی کیش با اما و اگرهای فراوان به دلیل شیوع دوباره ویروس کرونا در جزیره کیش، از پنجم تیرماه آغاز به کار خواهد کرد.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در گفت و گو با ایسنا، افزود: در طراحی و برگزاری این جشنواره برنامه‌های محیطی در فضای باز در نظر گرفته‌شده است.

خسرو نشان تصریح کرد: از جمله این برنامه‌ها می‌توان به جشنواره تئاتر عروسکی، جشنواره تئاتر محیطی و جشنواره موسیقی کوچه اشاره کرد.همچنین جشنواره ورزش‌های آبی و تفریحات دریایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد. جشنواره تابستانی بیست و سوم تا پایان مرداد ادامه خواهد داشت.

وی اظهار کرد: بدون نیاز به دعوت سفر به کیش، در همین وضعیت موجود که رضایت نسبی به نسبت شرایط بدتر وجود دارد، برنامه‌هایی را برای نشاط افراد حاضر، تبیین و اجرا می‌کنیم تا نقطه اتصال جشنواره‌های پیشین و آینده را نیز حفظ کنیم.

معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با اعلام این مطلب در خصوص برگزاری جشنواره تابستانی کیش، بیان کرد: عنایت به شرایط حاکم از اپیدمی کرونا در همان ابتدا و هنگام طرح‌ریزی‌های اولیه برای جشنواره تابستانی امسال، احتمال چنین شرایطی را می‌دادیم، لذا با توجه به همین موقعیت، برنامه‌ریزی کرده بودیم، گرچه امیدوار بودیم که شرایط بهتر شود.

معاون گردشگری ادامه داد: به همین جهت برنامه‌های جشنواره تابستانی در سه مدل، برنامه‌ریزی شد: اول برنامه‌هایی که در فضای باز و با حفظ فاصله‌گذاری اجرا می‌شوند و امکان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و همچنین جلوگیری از ازدحام وجود دارد و مانعی برای آن نمی‌دیدیم. دوم برنامه‌هایی از قبیل تئاتر موزیکال و جنگ‌های شبانه که بیشتر متمرکز بر فضاهای بسته است و چون شرایط انتقال به فضای باز برای اجرای این برنامه‌ها مشکل بود و البته در صورت ادامه شرایط بیماری کرونا، تصمیم بر تعطیلی آن‌ها خواهد بود، و ردیف آخر برنامه‌ها، شامل آن دسته از طرح‌هایی هستند که گرچه برای فضای بسته تعریف‌شده‌اند، اما قابلیت انتقال به فضای باز را هم دارند، این مدل جشنواره برای قابل‌اجرا بودن، طراحی‌شده بود. همچنین بازارها نیز اعلام رضایت نسبی از میزان حضور کیفی مهمان در بازارها و خرید داشتند؛ فلذا با نگرشی جدید و طرحی نو، مقرر شد بدون نیاز به دعوت به سفر، در همین وضعیت موجود که رضایت نسبی به نسبت شرایط بدتر وجود دارد، برنامه‌هایی را برای نشاط افراد حاضر، تبیین و اجرا کنیم تا نقطه اتصال جشنواره‌های پیشین و آینده را نیز حفظ کنیم.

معرفی مزیت‌ها و جذابیت‌های جزیره هر شب با برنامه “تا جزیره” از شبکه ۲ سیما

نشان با اشاره به برخی مخالفت‌های موجود افزود: بنا داریم مجموعه‌ای از برنامه‌های حاضر را اجرا کنیم، برنامه‌هایی که با استفاده از رسانه ملی، همین الان با عنوان “تا جزیره” و مقارن با مناسبت‌های مذهبی و اعیاد شروع شد و تا ۲۹ مردادماه، هر شب از شبکه سراسری (شبکه دوم) از ساعت ۲۳.۱۵ تا ۲۴ پخش خواهد شد.

وی تصریح کرد: این برنامه به‌طور خاص به جشنواره ربط مستقیم ندارد و درهرحال قابل‌اجرا و ارائه است.

این مقام مسئول ادامه داد: گرچه به خاطر شرایط شیوع ویروس کرونا، امکان ارائه خیلی برنامه‌ها را نداریم اما باید از همه‌ی فرصت‌ها برای معرفی کیش استفاده کنیم.

امکان رعایت پروتکل‌ها و کنترل مردم در سالن‌های سرپوشیده راحت‌تر است

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: در شرایط کنونی، از طرفی تصور می‌شود که اتفاقاً کنترل خیلی از دستورالعمل‌های بهداشتی در فضای بسته، قابل‌کنترل‌تر از فضای باز است، از طرفی هم حذف و تعدیل بعضی برنامه‌ها باعث می‌شد هویت جشنواره زیر سؤال برود.

وی با اشاره به اینکه بعضی کیشوندان  به ظن خود، تصور می‌کنند همه جزیره کیش و جذابیت‌های آن را می‌شناسند، ادامه داد: واقعیت این است که بسیاری از مردم در دوره‌های پیشین، اولین سفر خود را تجربه می‌کردند، پس این برنامه با هدف معرفی کیش و جاذبه‌های آن و همچنین وسیله تعامل مناسب برای معرفی فعالیت‌های سازمان و تقدیر از اقدامات شایسته گروه‌های مختلف در زمان اپیدمی ویروس کرونا و الگوسازی آن، طراحی و برنامه‌ریزی شد.

وی اقدامات هتل‌ها و مراکز اقامتی برای مقابله با ویروس کرونا و همچنین بازتاب فعالیت‌های تابستانی کیش را از موارد قابل‌ارائه و معرفی در این برنامه‌ها عنوان کرد.

نشان خاطرنشان کرد: در جلساتی که با شورای سلامت داشتیم نیز، به بلا مشکل بودن نمایش برنامه‌های تلویزیونی و انتشار آن‌ها در فضای مجازی اشاره شد و عنوان کردیم که اجراهای تلویزیونی می‌تواند بدون حضور تماشاگر  تهیه شوند و یا با رعایت فاصله‌گذاری و تعیین محدودیت در استفاده از ظرفیت سالن، از عده‌ای تماشاگر  هم دعوت کنیم.

وی ادامه داد: تنها مکان مورد تائید برای چنین برنامه‌ای، تالار شهر است که به خاطر وسعتش، امکان فاصله‌گذاری را مهیا می‌کند و البته موارد دیگری از قبیل لزوم استفاده از ماسک و عدم اجازه خوردن و آشامیدن هم قطعاً لحاظ خواهد شد. نشان تصریح کرد: در نهایت مقرر شد با در نظر گرفتن تنها یک ششم ظرفیت، یعنی حدود ۴۰۰ نفر در سالن ۲هزار و دویست‌نفری و رعایت همه‌ی دستورالعمل‌ها و البته فرهنگ‌سازی توسط مجریان و مهمانان برنامه، اجرای حضوری و همراه با تماشاگر این برنامه‌ها محقق شود.

اجرایی پروتکل‌های دقیق بهداشتی در زمان اجرایی برنامه‌های خیابانی

نشان در خصوص رویدادهای محیطی اظهار کرد: بنا بر تجربه همکاران شورای سلامت، اجراهای محیطی امکان کنترل کمتری برای رعایت دستورالعمل‌ها دارد، لذا تنها برنامه‌ای که برای اجرای محیطی قطعی شد، نمایش عروسکی بود که برای آن هم تمهیدات لازم، از جمله اهدای ماسک به تماشاچیانی که این امر را رعایت نکنند، در نظر گرفته شد و اگر برنامه به سمتی برود که احساس کنیم فاصله‌گذاری رعایت نمی‌شود برنامه قطع خواهد شد و با حفظ فاصله زمانی، با مهیا شدن شرایط، مجدد اجرا خواهد شد و به همین ترتیب برنامه‌های بعدی نیز ادامه خواهد داشت.

مبحث دفع اشکال مقدر در فقه، تهیه اقلامی تحت عنوان هویت بصری جشنواره تابستانی کیش

معاون گردشگری در خصوص بقیه موارد برنامه‌ریزی‌شده که قبلاً برای جشنواره طراحی‌شده بود، گفت: طی روزهای نزدیک با تهیه‌کنندگان این رویدادها نشست‌هایی خواهیم داشت تا برای اجرا شدن یا نشدن آن‌ها، یا چگونگی اجرایشان، و تعیین و تغییر شرایط اجرا، مباحثه و هم‌اندیشی داشته باشیم.

نشان با اشاره به مبحث دفع اشکال مقدر در فقه، گفت: اقلامی تحت عنوان هویت بصری جشنواره تابستانی کیش مانند لوگو تهیه‌شده بود و کلیه ملزومات اداری و اجرایی آن‌ها در نظر گرفته و طراحی؛ و نمونه‌هایی از آن‌ها مانند حوله، چتر و کاغذ کادو نیز تولیدشده بود تا طی یک رویداد گردشگری بتوانیم به دادن هویت بصری به جزیره نائل شویم، که نمایشگاه آن در بطن جشنواره، و با دعوت محدود ارائه خواهد شد تا تشکل‌هایی مانند جامعه هتلداران نیز نسبت به ایده پردازی برای رسیدن به هویت واحد بصری، اقدام کنند.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در پاسخ به چگونگی آسیب‌شناسی حوزه‌های گردشگری کیش از جمله ناهنجاری‌های رفتاری و کسبه و بعضی رانندگان تاکسی‌ها، فروشندگان اجناس بی‌کیفیت و تقلبی، فریب‌کاری بعضی اجاره دهندگان خودرو، فروشندگان بسته‌های بلا مصرف تفریحی و امثالهم و همچنین تعریف و تعیین مزیت‌های علمی حوزه گردشگری کیش، اظهار کرد: جوامع صنفی برای حفظ حیثیت خود و جلب اعتماد گردشگر، باید بر این موارد، تمرکز، مدیریت و نظارت جدی داشته باشند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.