• سه‌شنبه / ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ / ۲۰:۳۸
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99052115911
  • خبرنگار : 50190

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان:

ورزش کشور باید به احترام ورزش کرمان سر تعظیم فرود آورد

ورزش کشور باید به احترام ورزش کرمان سر تعظیم فرود آورد

ایسنا/کرمان مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اعلام اینکه اکنون ورزش کشور باید به احترام ورزش کرمان سر تعظیم فرود آورد، بیان کرد: در کمتر استانی با این وضعیت اقتصادی چنین افتخاراتی کسب شده است

"میثم پاریزی" در دیدار با مدیرعامل و جمعی از اعضای هیأت مدیره خانه مطبوعات استان کرمان به مناسبت روز خبرنگار گفت: احساس می‌شود، قرار است تحرکات جدیدی در مجموعه رسانه‌های استان با مدیریت و نظارت جدید صورت گیرد که این مسئله را به فال نیک می‌گیریم.

پاریزی ضمن تبریک ۱۷ مرداد، روز خبرنگار تصریح کرد: چه دوستان حوزه روابط عمومی دستگاه‌ها و چه خبرنگاران و در مجموع تمامی اصحاب رسانه، کاری که در این حوزه انتخاب کرده اند، کار دل و عشق است، چرا که کاری است اقیلم، شرایط اقتصادی، مکان و زمان خاصی نمی‌شناسد و باید حتما عشق و علاقه در میان باشد و گرنه انجام دادنش برای هر کسی مقدور نیست و کار سختی است.

وی ضمن قدردانی از استاندار کرمان بیان کرد: علی رغم اینکه استاندار بدون هیاهو، هیجانات و تبلغات کاذب کار مثبت را انجام می‌دهند، حمایت‌های بسیار خوبی از ورزش استان داشته اند و امروز ما آرامش فضای ورزش را مدیون حمایت‌های وی و فضای تعاملی هستیم که رسانه‌ها برای ما به وجود آورده اند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه مهمترین عامل رشد ورزش و عامل زمینه ساز رشد ورزش آرامشی است که در حوزه ورزش می‌تواند وجود داشته باشد افزود: امروز با حمایت دوستان و با درک بسیار بالایی که در حوزه رسانه‌ها و مدیران ارشد استان وجود دارد، این آرامش به صورت کامل در ورزش حاکم است و سبب شد شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم.

به گزارش ایسنا و به نقل از خانه مطبوعات استان کرمان با اشاره به اینکه علی رغم شرایط سخت اقتصادی و سختی‌های بسیار، توفقات بسیار خوبی را در ورزش کرمان بدست آورده ایم افزود: روزهای نخست که توفیق خدمت در این حوزه نصیبم شد، جلساتی را با هیئت‌های ورزشی به صورت جداگانه برگزار کردیم و سعی کردیم در این نشست ها، تمام صحبت‌های دوستان را بشنویم و انتظاراتمان را هم مطرح کردیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: خوشبخانه تعدادی از هیئت‌های ما، بر اساس انتظاراتی که مطرح کردیم، تحرکات خوبی را آغاز کرده اند و امروز شاهد توفیقاتشان هستیم.

پاریزی افزود: باید به آن دسته از هیئت‌های ورزشی که تصویر می‌کنند، شیوع کرونا سبب شده فراغتی پیدا شود و کاری صورت نگیرد، بگویم این برای بنده و همکارانم در اداره کل پذیرفته نیست.

وی تصریح کرد: البته علی رغم اینکه کرونا وجود داشته در خیلی از هیئت‌های ورزشی مان خلاقیت‌هایی به وجود آمد که این‌ها توانست به ما کمک کند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه در بحث توسعه ورزش همگانی، در ابتدای شیوع ویروس کرونا و زمانی که همه نگران این ویروس بودند، وزارتخانه پویشی را طراحی کرد و استان کرمان توانست یکسری فعالیت‌ها و تحرکات بیشتر را به این مسیر اضافه کند و ابعاد برنامه را گسترش دهد، گفت: این اقدامات سبب شد، استان کرمان در زمینه‌ پویش ورزش در خانه در بین استان‌های کشور، مقام سوم را به خود اختصاص دهد.

پاریزی افزود: این موفقیت نشان داد، استان کرمان ظرفیت بسیار بالایی دارد و علاقه مندی مردم به حضور در فعالیت‌های ورزشی بسیار زیاد است و این قطعاً وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.

وی تصریح کرد: اگر امروز در استان، آسیب اجتماعی وجود دارد و مسائلی هست که جوانان ما درگیرش هستند، بخشی از آن به ما مرتبط می‌شود، پس وظیفه‌ ما، هیئت‌ها و باشگاه‌های است که بیایند با یک کار برنامه محور و تحرک بیشتر بتوانند نشاطی را در سطح استان ایجاد کنند تا بدین ترتیب، آسیب‌ها کاهش یابد.

پاریزی با تأکید بر اینکه ما باید همه جوانان استان را خانواده‌ خود بدانیم، بیان کرد: مهمترین اقدامی که می‌تواند صورت گیرد، تعامل رسانه با ماست تا این گستردگی را ایجاد کند که ما پذیرای نقد رسانه‌ها هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اعلام اینکه همیشه از نقد رسانه‌ها استقبال کردم، گفت: اگر نقدی نباشد پیشرفتی هم نیست، البته انتقادات اصحاب رسانه باید در مسیر اصلاح مسائل قرار گیرد تا ما کارمان را به خوبی انجام دهیم.

پاریزی افزود: یکی از اصلاحاتی که باید انجام شود، بحث آسیب‌های اجتماعی است و این معضل استان بوده و همه ما وظیفه داریم کمک کنیم این کاستی‌ها کم شود و تحرک و شادابی در سطح استان به وجود آید.

وی به بیان گزارشی از موفقیت‌های ورزشی ایجاد شده در سطح استان پرداخت و تصریح کرد: اگر دیروز تیم مس کار مثبتی انجام می‌داد، پازل افتخارات استان کرمان تکمیل می‌شد. اما مس رفسجان صعودش به لیگ برتر قطعی شد و تیم گل گهر سیرجان نیز شرایطش بهتر شده و احتمال ماندگاریش بیشتر است که امیدواریم در هفته‌های باقی مانده وضعیت خود را تثبت بخشد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: هنوز هم امید داریم تیم مس کرمان بتواند در هفته پایانی لیگ دسته یک، به انتظار ۸ ساله مردم این استان پایان دهد و شور و نشاط مضاعفی را ایجاد کند.

پاریزی افزود: البته اگر این اتفاق هم نیفتاد باید این اعتماد را به مجموعه مدیریتی باشگاه صنعت مس داشته باشیم و این قوت قلب را به مدیران شرکت ملی صنایع مس ایران نیز بدهیم تا کارشان را انجام دهند، چون اگر تغییرات بر پایه هیجانات باشد، قطعاً کمکی نمی‌کند.

وی با بیان اینکه به آینده ورزش کرمان امید داریم، تصریح کرد: قهرمانی شهرداری بم و مقام سومی تیم شهرداری سیرجان در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال بانوان، صعود هندبال بعد از سی و یک سال به رقابت‌های آسیایی و حضور دو تیم بسکتبال در رقابت‌های لیگ برتری برخی از موفقیت‌های ورزش این استان است.

پاریزی با اعلام اینکه اکنون ورزش کشور باید به احترام ورزش کرمان سر تعظیم فرود آورد، بیان کرد: در کمتر استانی با این وضعیت اقتصادی چنین افتخاراتی کسب شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان لازمه‌ نشاط و توسعه ورزش قهرمانی را ورزش همگانی و گستردگی آن دانست و گفت: همه مردم امکان قهرمان شدن را ندارند، ولی همه به سلامتی نیاز دارند، پس وظیفه‌ ماست که این را به خوبی پیگیری و دنبال کنیم.

پاریزی با اشاره به اینکه در ورزش به دنبال توسعه متوازن در همه‌ بخش ها، چون ورزش قهرمانی، همگانی، بانوان، معلولان و جانبازان و ... هستیم، افزود: از آنجایی که به دلیل حضور بنگاه‌های اقتصادی شرایط برخی شهرستان‌ها بهتر است، پس تلاش کرده ایم، در حوزه اعتبارات دولتی در راستای توسعه متوازن استان، جنوب و شرق استان را ویژه‌تر ببینیم.

وی با اعلام اینکه با پیگیری استاندار، معین اقتصادی برای مناطق مختلف معرفی شدند، گفت: در این زمینه صنایع مس، مکان یابی ساخت پروژه‌های مشارکتیش را به ما سپرده است و این خودش یک امید و انگیزه‌ای برای جاهایی است که پر از استعدادهای ناب ورزشی است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان افزود: اگر بتوانیم برنامه ریزی‌های مناسبی انجام دهیم و پایگاه‌هایی را در روستاها تأسیس کنیم، ورزش قهرمانی ما طی چند سال آینده این ظرفیت را دارد، نیروی‌های بومی اش بیشتر شوند.

پاریزی از تعاملی اصحاب رسانه با حوزه ورزش قدردانی و تصریح کرد: مجموعه هیئت‌ها و حوزه ورزش باید پاسخگوی رسانه‌ها باشند و تمام مسائل حوزه ورزش باید شفاف باشد، چرا که این شفافیت می‌تواند به حوزه ما کمک می‌کند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.