• سه‌شنبه / ۲۷ آبان ۱۳۹۹ / ۲۰:۳۹
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99082719103
  • خبرنگار : 50416

کاهش تشریفات و افزایش انگیزه جوانان به ازدواج

کاهش تشریفات و افزایش انگیزه جوانان به ازدواج

ایسنا/همدان امام جمعه ملایر گفت: امسال نسبت به سال گذشته آمار ازدواج ۲۵ درصد افزایش و آمار طلاق ۶ درصد کاهش یافته است که این نشان دهنده تأثیر کاهش هزینه ها و تشریفات قبل از ازدواج در افزایش انگیزه جوانان و گرایش آنها به سمت ازدواج است.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری عصر سه شنبه ۲۷ آبان در آیین تجلیل از کادر درمانی شهرستان ملایر، ضمن تشکر از کادر درمانی که از ابتدای شیوع بیماری کرونا در خط مقدم مبارزه با این ویروس تلاش کردند، گفت: طبق فرموده پیامبر گرامی اسلام اگر کسی برای برآورده شدن احتیاج بیماری تلاش کند، چه تلاش نتیجه بخش باشد و چه نباشد، گناهانش پاک می شود، مانند کسی که از نو متولد شده باشد، پس تلاش پزشک که همان تلاش علمی، تجربی، پرسنلی و اداری است، فارغ از نتیجه ای که خواهد داشت قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه این روایت از پیامبر گرامی اسلام حاوی پیام های ارزشمندی است، تصریح کرد: اگر انسان با تمام اعتقاد، علم و تجربه اش تلاش کند، خداوند به این تلاش برکت خواهد داد و فرج و گشایشی در بن بست ها برایش ایجاد می کند.

وی امیدواری را یکی دیگر از پیام های برداشت شده از این روایت عنوان و خاطرنشان کرد: باید با امیدواری کار را پیش برد و از طرف دیگر دعاهای کادر درمانی که خود در خط مقدم این جبهه فعالیت می کنند، مستجاب است چراکه گناهان آنها به علت تلاش و فداکاری شان در این عرصه، پاک شده است.

برقراری با بیان اینکه این مجموعه نهایت ایثار و از خود گذشتگی خود را نشان می دهد، یادآور شد: مدیران بیمارستان ها باید در ایجاد روحیه و انگیزه به کادر درمان و از بین بردن خستگی آن ها تلاش کنند.

وی از افزایش مشکلات اقتصادی به علت ایجاد محدودیت ها و تعطیلی بسیاری از کسب و کارها، ابرازنگرانی کرد و افزود: در کنار این مشکلات اقتصادی نباید دغدغه هزینه های درمانی را برای مردم ایجاد کنیم که این هزینه ها اوایل شیوع بیماری کمتر بود اما متأسفانه مدتی است افزایش یافته است.

امام جمعه ملایر خاطرنشان کرد: همانطور که در ابتدای شیوع بیماری کرونا همه مجموعه ها با تأمین نیازهای بیمارستان ها و مراکز درمانی، پای کار آمدند، باید این روحیه را همچنان حفظ کرد.

وی به فرهنگ سازی عمومی جامعه مبنی بر زندگی کردن با شرایط کرونایی اشاره و اظهار کرد: امسال نسبت به سال گذشته آمار ازدواج ۲۵ درصد افزایش و آمار طلاق ۶ درصد کاهش یافته است که این نشان دهنده تأثیر کاهش هزینه ها و تشریفات قبل از ازدواج در افزایش انگیزه جوانان و گرایش آنها به سمت ازدواج است.

معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر نیز با گرامیداشت و یاد و خاطره شهدای عرصه سلامت، اظهار کرد: وظیفه ما به عنوان خادماناین مردم، قدردانی از تلاش های بی دریغ افسران ارتش سلامت جامعه طی ۹ ماه اخیر است.

قدرت الله ولدی ضمن تشکر از اصحاب رسانه فعال در شهرستان ملایر که دوشادوش همکاران اداری در سطح جامعه به اطلاع رسانی صحیح، اصولی و مفید پرداختند، بیان کرد: مقام معظم رهبری با تعطیل کردن مراسم ها و کلاس های درس خود نگاهی همه جانبه را به مردم می آموزند و ما نیز باید گوش به فرمان ایشان و ستاد ملی مقابله با کرونا باشیم.

وی به جلسه ویدئو کنفرانس وزارت کشور با فرمانداران، بخشداران و رؤسای مراکز بهداشت و درمان سراسر کشور در روز دوشنبه ۲۵ آبان اشاره کرد و گفت: در این جلسه، فرمانداری ویژه ملایر به نمایندگی از شهرستان های استان همدان به بیان دغدغه ها و خواسته های مردم پرداخت.

ولدی پایین بودن آمار مرگ و میر در شهرستان را نتیجه تلاش های شبانه روزی کادر درمان عنوان و تأکید کرد: ثابت بودن ورودی بیمارستان ها نشان دهنده رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم فهیم و نیز تلاش های کادر درمانی است البته تلاش مجموعه بهداشت و درمان در زمینه کاهش ورودی های بیمارستان ها و نیز هدایت مبتلایان خفیف به قرنطینه خانگی است.

وی با بیان اینکه کرونا نیز با فداکاری، ایثار و تلاش شبانه روزی کادر درمان و اقدامات صورت گرفته در حوزه ساخت واکسن، مانند سایر بیماری های واگیر در گذشته ریشه کن خواهد شد، خاطرنشان کرد: علاوه بر مشکلات ایجاد شده بر اثر شیوع بیماری کرونا، گرانی و مشکلات اقتصادی به مردم فشار آورده و از طرف دیگر دشمن با ممنوعیت ورود دارو و مواد اولیه جنگ اقتصادی به راه انداخته است اما خوشبختانه تسلط کامل مقام معظم رهبری بر اوضاع و تذکرات به موقع ایشان به سران سه قوه و دستگاه های ذیربط و نیز نفوذ کلام علمای دینی، مردم شهید پرور ما را دلگرم کرده است.

فرماندار ویژه ملایر به ۱۶ تیم بازرسی فعال در سطح شهرستان از یک ماه گذشته اشاره کرد و یادآور شد: مسئولان ادارات شهرستان با همکاری نیروی انتظامی، اصحاب رسانه و بسیج موظف شدند که با بازرسی میدانی از بازار، ادارات، بانک ها، مجتمع های پزشکی، تجاری و ... بر رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت کنند.

وی از همکاری بسیار خوب اتاق اصناف و اداره صمت در توزیع رایگان ماسک و نیز اداره اوقاف شهرستان ملایر خبر داد و افزود: کلام مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیئت دولت در تاریخ سوم آبان ماه مبنی بر آن که از امنیت بالاتر، سلامت مردم است، نشان دهنده جایگاه سلامت در جامعه و خدمات ارزشمند کادر درمان در این حوزه است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملایر نیز ضمن تشکر از پشتیبانی و حمایت فرمانداری ویژه ملایر از حوزه بهداشت و درمان طی این مدت، اظهار کرد: تمامی خدمات حوزه بهداشت و درمان نیاز به فرماندهی منسجم دارد و به تنهایی نمی تواند این حجم از بیماران در بیمارستان ها را ساماندهی کند. 

دکتر محسن ترکاشوند از مبتلا شدن کارکنان حوزه بهداشت محیط به علت حضور در جامعه و انجام بازرسی های بهداشتی خبر داد و گفت: باید از مجمع خیرین سلامت شهرستان ملایر که از ابتدای شیوع این بیماری در زمینه های مالی، معنوی، فنی و تخصصی پای کار بودند، تشکر ویژه کرد.

ترکاشوند در پایان از مبتلا شدن ۸۶ نفر از کادر درمان شهرستان ملایر به بیماری کرونا طبق آخرین آمار خبر داد.

رئیس سازمان نظام پزشکی شهرستان ملایر نیز ضمن تشکر از فرمانداری ویژه شهرستان و شبکه بهداشت و درمان برای ایجاد تمهیدات و محدودیت های پیشگیری از شیوع این ویروس، مطرح کرد: هماهنگی و یکپارچگی ایجاد شده بین مجموعه تأمین اجتماعی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان تأثیر بسزایی در کاهش روند شیوع بیماری داشته است.

دکتر عباس آذرهمایون افزود: اخیرا یک دستگاه دیالیز بطور موقت در اختیار بیمارستان دکتر غرضی قرار گرفته است همچنین همکاری متخصصان عفونی با این بیمارستان قابل تقدیر است و بنده به نمایندگی از مردم شهرستان و مسئولان نظام پزشکی به علت ایجاد این یکپارچگی تشکر و قدردانی می کنم.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم با اهدای ۱۶ هدیه ولوح تقدیر به پرسنل بیمارستان امام حسین(ع)، مهر، غرضی و شبکه بهداشت از این عزیزان تقدیر و تشکر به عمل آمد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.