• دوشنبه / ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۸:۰۰
  • دسته‌بندی: رسانه
  • کد خبر: 99122519411
  • خبرنگار : 71625

بزرگداشت موسس هفته‌نامه «بازار کار» در جهاد دانشگاهی

بزرگداشت موسس هفته‌نامه «بازار کار» در جهاد دانشگاهی

با برگزاری مراسمی در جهاد دانشگاهی، بیش از ۳۰ سال خدمات سیدکاظم حسینی ـ بنیانگذار هفته نامه بازار کار ـ ارج نهاده شد.

به گزارش ایسنا، دوشنبه ـ ۲۵ اسفند ماه ـ طی مراسمی در حضور رییس  جهاددانشگاهی و برخی معاونان و مدیران این نهاد انقلابی، از خدمات ارزنده بنیانگذار هفته نامه «بازار کار» تقدیر شد.

در ابتدای این مراسم محمد صادق بیجندی ـ معاون آموزشی جهاددانشگاهی ـ ضمن اظهار ادب و احترام به حاضران در مراسم پاسداشت خدمات بیش از سه دهه سیدکاظم حسینی، درباره این فعال رسانه گفت: اگر آقای حسینی را نماد اشتغال کشور بنامیم کم نگفته‌ایم. یکی از دوستان می‌گفت که ما بازنشستگی نداریم، سبک دوشی داریم و امروز نیز سبک دوشی ایشان را قدر می‌نهیم.

همچنین علی متقیان ـ مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این زمینه بیان کرد: امروز قصد پاسداشت عزیزی رسانه‌ای از بنیاد جهاددانشگاهی را داریم که بنیان هفته نامه موفق بازار کار را گذاشت؛ نشریه‌ای که افراد زیادی از طریق آن مشغول کار شدند و برای خود باقیات و صالحات بسیار به جا گذاشت. این جانباز عزیز انقلاب اسلامی که روزی در جبهه‌های نبرد با نیروی بعثی مبارزه می‌کرد، قلم به دست گرفت و سال‌ها با قلم خود به نفع نظام و جوانان نوشت . به سهم خودم از تلاش‌های ایشان تشکر می‌کنم. خداوند به ایشان سلامتی و طول عمر عطا فرماید.

محمدرضا پورعابدی، معاون پژوهش و فناوری جهادانشگاهی نیز از تلاش‌ها و زحمات سیدکاظم حسینی تشکر کرد و در جملاتی کوتاه خاطرنشان کرد: هر موضوعی که هر بار آقای حسینی به آن ورود می کردند، با جانِ دل آن را انجام می دادند و با پیگیری‌های خود کار را به ثمر می‌رساندند.

علیرضا زجاجی ـ مدیر کل حوزه ریاست دفتر مرکزی جهادانشگاهی ـ هم در مراسم پاسداشتِ خدمات سیدکاظم حسینی چنین عنوان کرد: سازمان‌های پیشتاز و پیشگام فضایلی دارند؛ از جمله اینکه کادرهای آنها را همه جانبه می‌نامند و در عین حال کار را با کمترین هزینه به ثمر می‌رسانند. سازمان جهاددانشگاهی این خصایص را داراست و یکی از افرادی که همه جانبه عمل می‌کرد، آقای دکتر حسینی بود. امیدواریم هر جا که هستند موفق باشند و بتوانیم از تجربیات و رهنمودهای ایشان استفاده کنیم.

ابوالقاسم رئیسی ـ مدیرکل روابط عمومی جهاد دانشگاهی ـ گفت: دکتر حسینی اقدامات بسیاری برای جهاددانشگاهی انجام دادند و همچنان در خدمت ایشان و نیازمند مشورت‌ها و راهنمایی هایشان هستیم و امیدوارم بتوانیم از رهنمودهای ایشان بهره‌مند شویم. ایشان متعهدانه در حوزه ارتباطات و رسانه کار کردند و دشواری های بسیاری که تحمل کردند، به علت همین پیگیری‌ها و تلاش‌های بی وقفه ایشان بود.

سهیلا خدامی، از همکاران جهاددانشگاهی در حوزه بازار کار هم اظهار کرد: من افتخار همراهی و همکاری با دکتر حسینی را طی سال‌های فعالیتم داشتم و اخلاق کاری و روابط انسانی را از ایشان یاد گرفتم. در بخش اشتغال که در آن فعال بودم هنوز افراد زیادی تماس می‌گیرند که توسط این مجموعه صاحب شغل شده و به واسطه آن تشکیل خانواده داده‌اند و خیلی از کارفرماها برای جذب نیرو با ما تماس می‌گیرند. همیشه افتخار می‌کنم که در این بخش فعالیت کرده‌ام و امیدوارم فعالیت این مجموعه بتواند تداوم داشته باشد.

در این مراسم همچنین حمیدرضا طیبی ـ رییس جهاد دانشگاهی ـ عنوان کرد: از سال ۵۹ که این مجموعه تشکیل شد همه با عشق و علاقه تلاش کردیم تا در حوزه فرهنگی، علمی و آموزش مفید عمل کنیم. آقای حسینی تعصب خاصی به جهاد داشته و تلاش کرده‌اند که به بهترین نحو، کار و تلاش داشته باشند. با توجه به سخت کوشی ایشان متاسفانه مبتلا به بیماری شدند و اکنون به اجبار می‌خواهیم ایشان را بازنشسته کنیم، چون سلامتی ایشان برای ما مهم است. ولی پس از بازنشستگی ایشان، باز هم باید از رهنمودهایشان بهره مند شویم. امیدوارم که سال‌های سال در کنار خانواده سلامت باشند و ما نیز بتوانیم از وجود ایشان بهره ببریم.

علی منتظری ـ رییس پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی ـ دیگر سخنران مراسم بود. او گفت: تلاش‌ها و خدماتی که آقای حسینی در این مدت داشته اند، واقعا ماندگار هستند. نقش آقای حسینی در شکل گیری روابط عمومی و ترویج فرهنگ جهاد، اساسی بود. ایشان شب و روز، وقت و بی وقت تلاش می‌کردند و ما سپاسگذار ایشان و حمایت‌های خانواده‌شان هستیم.

در پایان این مراسم، سیدکاظم حسینی اظهار کرد: از تمام کسانی که لطفشان شامل حال من بوده است، تشکر می کنم. خدا را شکر می‌کنم به لطف انقلاب، توفیق پیدا کردیم در یک فضای اسلامی در شرایطی کار کنیم که امکان ارائه خدمات بیشتر به کشورمان را داشته باشیم. آنچه که شامل حال ما شده توفیقی است که خداوند به ما ارزانی داشته است. سعی کردم آنچه در توانم بود را انجام دهم ولی احساس می‌کنم هنوز هم بدهی زیادی به شهدا و ایثارگران داریم.

بنیانگذار نشریه بازار کار یادآور شد: دوران طفولیت من در منطقه‌ای نفت خیز گذشت و شاید اگر به خاطر رشته تحصیلی ام نبود به تهران نمی‌آمدم. سرنوشت من از کودکی به گونه‌ای رقم خورد که با رسانه سر و کار داشتم. از همان زمان سرکی در کارهای سیاسی و اجتماعی می‌کشیدم که این امر تا دانشگاه ادامه پیدا کرد. فعالیت‌های رسانه‌ای ام ادامه داشت تا زمانی که شاخه اشتغال در جهاد به وجود آمد و توانستیم مجوز این هفته نامه را بگیریم.

حسینی با بیان اینکه تاکنون ۱۲۲۳ شماره هفته نامه «بازار کار» منتشر شده است، در این زمینه خاطرنشان کرد: در این دوره که نشریه منتشر شده، لطف دوستان شامل حال ما بوده است و توجه دکتر طیبی باعث شد این نشریه همچنان به فعالیت خود ادامه دهد. این در حالی است که بسیاری از نشریه‌ها موفق به ادامه حیات نشدند.

او ادامه داد: در کنار کار نشریه، بحث اطلاع رسانی در فضای مجازی و سایت را ادامه دادیم. با بضاعتی که داشتیم و پشتوانه نام نیک جهاد در جامعه، در برهه‌ای نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر در سایت ثبت نام داشتیم. در بحث کاریابی نیز ۳۶ هزار نفر را ثبت نام کردیم. شکر خدا هفته نامه «بازار کار» قابل اعتماد بود و به عنوان یک نشریه خوش نام شناخته شد.

سید کاظم حسنی در پایان سخنانش تاکید کرد: احساس می‌کنم هیچ چیزی شخصا از خودمان نداریم و هر چه داریم از جهاد دانشگاهی است. زمانی که در بستر بیماری بودم، آقای طیبی لطف کردند و در کنارم بودند و امیدوارم جهاد همانگونه که رهبر فرزانه انقلاب از آن به عنوان یکی از ستون‌های اصلی انقلاب یاد کردند، همچنان به فعالیت خود ادامه دهد. همچنین امیدوارم با تصمیمی که به تازگی اتخاذ شده است، بخش فرهنگی و روابط عمومی همچنان مورد حمایت قرار گیرند.

انتهای پیام 

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.