• چهارشنبه / ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۷:۵۶
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 1400021510481
  • خبرنگار : 50028

استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد:

مدیران، تریبون نظام برای رشد عقلانیت سیاسی جامعه هستند

مدیران، تریبون نظام برای رشد عقلانیت سیاسی جامعه هستند

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه مدیران، تریبون داران نظام هستند، گفت: محور برنامه‌های ما و مدیریت اجرایی استان شعار سال است.

حمید ملانوری، امروز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت در نخستین جلسه شورای اداری استان در سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: حرکت و برنامه‌ریزی‌های ما در همه حوزه ها باید در مسیر تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها باشد.

وی یادآور شد: منظور از تولید، فقط تولید در معدن یا صنعت که منشأ درآمد و کار است، نیست بلکه در علم، فرهنگ، سیاسی و...  نیز نمود دارد.

به گزارش ایسنا، استاندار تصریح کرد: بر اساس مصوبه شورای برنامه ریزی و شورای اداری، دستگاه‌های اجرایی استان باید برنامه عملیاتی یک ساله خود را بر محور شعار سال تدوین کنند.

ملانوری افزود: در بدو ورود به استان، شعار "تدبیر، تلاش و توسعه" را مطرح کردیم که ذیل شعار سال در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: بر اساس این شعار،  تدبیر و تلاش می‌کنیم تا به توسعه همه‌جانبه، پایدار و متوازن برسیم.

استاندار در بخش دیگری از سخنانش، توجه به مسایل فرهنگی و اجتماعی را از اولویت‌ها برشمرد و گفت: براساس تأکیدات مستمر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) توجه به پیوست‌ های فرهنگی در تمامی برنامه‌های اجرایی نکته‌ای ضروری است.

ملانوری افزود: امروز کرونا را مدیریت می‌کنیم، اما اقدامات ما می‌تواند در پسا کرونا آسیب‌هایی را ایجاد کند از جمله تلفن‌های همراه که بین دانش‌آموزان و فضای مجازی قرار گرفته می‌تواند تبعات فراوانی را برای این افراد داشته باشد.

وی یادآور شد: مدیریت صنعت، ‌معدن، انرژی، تعلیم و تربیت، بهداشت ‌و سلامت و سایر حوزه‌ها بدون پیوست فرهنگی محقق نمی‌شود.

استاندار به وضعیت استان در بحث آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: در بعضی موضوعات حوزه اجتماعی رتبه خوبی نداریم، مثلاً در بعضی معلولیت‌ها به این علت که در حوزه پیشگیری مداخلات جدی انجام نشده، رتبه اول کشور را داریم.

ملانوری اظهار کرد: موضوع تدوین سند جامع پیشگیری از معلولیت‌ها به دستگاه‌های مرتبط ابلاغ شده تا براساس آن اقدام و مداخله جدی داشته باشیم.

استاندار بیان کرد: هیچ موضوع کاری و اجرایی به جز مباحث امنیتی محرمانه نیست و باید از ظرفیت رسانه‌ها برای اطلاع‌ رسانی آن ها استفاده شود.

ملانوری ادامه داد: ظرفیت خوبی به لحاظ رسانه‌ای در استان  وجود دارد که باید مدیران به ویژه در ایام کرونا از این ظرفیت استفاده کنند.

وی یادآور شد: تا قبل از بارندگی‌های اخیر، میانگین بارندگی استان در سال آبی جاری  ۴۰ میلیمتر بوده است.

استاندار تصریح کرد: با عنایت به خشکسالی ها باید منابع آبی را در زمینه آب شرب شهری، روستایی و عشایری و کشاورزی مدیریت  کنیم.

ملانوری در ادامه از مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه و تغییر ساعت کاری ادارات استان از اول خرداد گفت و اظهار کرد: باید در ادارات، میدان‌ها و پارک‌ها، مصرف برق را کاهش دهیم تا برق مورد نیاز واحدهای  تولیدی تأمین شود.

وی سپس به درگیری استان با بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: تا زمانی که واکسیناسیون کامل شود باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بیماری را کنترل کنیم، چرا که کادر درمان سختی زیادی را متحمل شده اند و بازاریان به شدت ضربه دیده‌اند.

استاندار به تصمیمات اتخاذ شده در راستای حمایت از اصناف آسیب دیده از کرونا اشاره کرد و گفت: برای اینکه همه ظرفیت‌های استان را حول یک محور جمع کنیم، ستاد توسعه خاوران را راه‌اندازی کردیم و این دستورالعمل ما مورد تأیید وزارت کشور قرار گرفته و ‌به دیگر استان‌های کشور ابلاغ شده است.

وی درخصوص نتایج جلسات ستاد توسعه خاوران گفت و تأکید کرد: در این ستاد، مسیر را پیدا کرده ایم.

استاندار تصریح کرد: تفاهم‌نامه‌های سرمایه‌ گذاری به زودی امضا می‌شود، طرح‌ها در استان شناسایی شده، استعلامات مورد نیاز بی‌نام انجام می‌شود و در حال حاضر ۹ طرح آماده واگذاری به سرمایه‌گذار است.

ملانوری به مدیران تأکید کرد: ستاد توسعه خاوران را جدی بگیرید زیرا حرکتی جهادی است تا توسعه را محقق کنیم.

اقتدار کشور و نظام مرهون رأی مردم

استاندار خراسان جنوبی گفت: اقتدار کشور و نظام مرهون رأی ناشی از مشارکت مردم در انتخابات است.

ملانوری خاطرنشان کرد:اقتدار نظام جمهوری اسلامی و کشور، با همین مشارکت مردم در انتخابات تحقق می‌یابد.

وی ادامه داد:  تمامی پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه‌های مختلف علمی، نانوفناوری، هسته‌ای، صنعت و معدن مرهون تلاش دولت‌های مختلفی است که در این ۴۲ سال خدمت کرده اند و اگر توسعه‌ای رقم خورده، از همین مسیر بوده است.

استاندار، محورهای اصلی انتخابات را چهار رکن سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت عنوان کرد و گفت: تأمین دو رکن سلامت و امنیت، جزو وظایف ذاتی و اصلی مجموعه وزارت کشور و مجریان انتخابات است.

ملانوری با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات، از مسئولیت‌های اصلی وزارت کشور است، تصریح کرد: طبق قانون، تمامی دستگاه‌های اجرایی باید نیروها، امکانات و تجهیزات مجموعه کاری خود را در اختیار حوزه انتخابات قرار دهند.

وی ضمن تضمین سلامت انتخابات، گفت: بر اساس تأکیدی که به همه حوزه‌ها شده، ضمانت می‌کنیم انتخابات بر مدار قانون و در عین بیطرفی برگزار شود و در کنار هیئت‌های نظارت، سلامت انتخابات را تضمین می‌کنیم.

به گفته وی؛ کمیته امنیت انتخابات در صحنه است تا این رویداد مهم در کمال آرامش و امنیت برگزار شود.

استاندار خراسان‌ جنوبی اظهار کرد: رقابت در انتخابات، زمانی رقم می‌خورد که زمینه فعالیت احزاب و نخبگان شکل بگیرد که این حضور در مشارکت مردم در انتخابات تأثیر دارد.

ملانوری با اشاره به اینکه مشارکت در انتخابات‌ بسیار مهم است، گفت: افرادی که با مشارکت بالا انتخاب می‌شوند، پشتوانه محکمتری برای انجام کار و مسئولیت خواهند داشت.

وی اظهار کرد: دولت‌ و ‌شورایی که در نتیجه انتخابات شکل می‌گیرد، ماحصل رأی مردم است.

به گفته وی؛ از آن جایی که نظام جمهوری اسلامی نیز بر پایه مشارکت و رأی مردم شکل گرفته، لذا مشارکت مردم در دوره‌های مختلف اساس و پایه‌ انقلاب بوده است.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: مسئولان اجرایی از حمایت و همراهی با واسطه و بی واسطه با  حزب یا جریان خاص سیاسی منع شده‌اند زیرا این کار، خلاف قانون است.

ملانوری ادامه داد: مداخله در بحث ترغیب مردم به مشارکت در انتخابات وظیفه ماست.

وی با تأکید بر اینکه مدیران، تریبون داران نظام هستند، بیان کرد: ما باید با خدمت، تبیین شرایط فعلی کشور و تشریح مواضع نظام، زمینه آگاهی هرچه بیشتر و رشد عقلانیت سیاسی جامعه را فراهم کنیم.

وی یادآور شد: اگر ما تریبون نظام نباشیم و از خدمات نگوییم، بقیه جای ما را پر می‌کنند و بی‌انگیزگی و یأس را بین مردم ایجاد می‌کنند.

انتهای پیام 

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.