• یکشنبه / ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۲:۲۲
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 1400062820692
  • خبرنگار : 50031

شورای تبیین مواضع بسیج رسانه فارس اعلام کرد:

انتخاب استانداری کارآمد را به عنوان یک مطالبه پیگیریم

انتخاب استانداری کارآمد را به عنوان یک مطالبه پیگیریم

ایسنا/فارس شورای تبیین مواضع بسیج رسانه فارس با صدور بیانیه ای، ضمن اشاره به اهمیت انتخاب استانداری کارآمد برای استانی با ویژگی‌ها و اهمیت فارس، لازمه‌های این انتخاب را یادآور و متذکر شده است که این موضوع را مطالبه جدی رسانه به عنوان نمایندگان افکار عمومی دانسته و آن را رصد خواهد کرد.

شورای تبیین مواضع سازمان بسیج رسانه استان فارس، در بیانیه‌ای، دولت جدید را زمینه ساز تابش بارقه‌هایی از امید در مسیر حل مشکلات مردم دانسته و با یادآوری سطح انتظارات از دولتی که عنوان مردمی را برای خود انتخاب کرده است، با پرداختن به موضوع انتخاب استاندار فارس لازمه های این انتخاب، تاکید دارد که آن سازمان، پیگیری انتخاب استانداری کارآمد را به عنوان مطالبه جدی جامعه و افکار عمومی در فارس، جزو حقوق خود دانسته و آن را پایش می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج رسانه استان فارس متن این بیانیه که نسخه‌ای از آن برای انتشار در اختیار این خبرگزاری قرارگرفته، بدین شرح است:

"بسم الله الرحمن الرحیم

با تشکیل دولت مردمی که به حق طلیعه امید به حل مشکلات و تسریع روند توسعه کشور را در دل های مردم شریف و دلسوزان نظام و انقلاب روشن کرده است، افکار عمومی در استان پهناور فارس نیز منتظر تحقق و تشکیل این دولت در مقیاس استانی و جاری و ساری شدن این تفکر در  جای‌جای جغرافیای پهناور خاکی و نیز محدوده مدیریت خود است.

مسلما نخستین گام در این مسیر انتخاب استانداری شایسته توانمند و آشنا به امور و در راس شایستگی‌ها و توانمندی‌ها، برخورداری از عالی ترین مراتب تعهد به تفکر انقلابی و جهادی است.

در حالیکه در این ایام  بحث انتخاب استاندار فارس به اصلی ترین بحث در استان تبدیل شده و افکار عمومی مردم متدین و دلسوزان انقلاب، منتظر انتخاب نماینده عالی دولت در فارس پهناور و کهن که به تعبیر رهبر فرزانه و حکیم و بصیرمان "همیشه در قله" است، هستند، متاسفانه شاهد برخی رفتارها از سوی گروه ها و افراد خاص هستیم؛ لذا لازم می دانیم نکات زیر را به استحضار مردم شریف استان برسانیم؛

۱- استان فارس یکی از سه استان پهناور کشور، با ۵ میلیون نفر جمعیت، به نوعی مرکزیت جنوب کشور را در اختیار دارد. این استان دارای بیشترین تعداد شهرستان در میان ۳۱ استان کشور بوده و به نوعی بالاترین ضریب شهری را به خود اختصاص داده است.

فارس در بخش های مختلف از جمله کشاورزی، گردشگری ( در سه محور مذهبی، تاریخی و سلامت) و پایگاه و بارانداز انرژی و نفت و گاز جنوب کشور و .... دارای پتانسیل های ارزشمندیست که در کنار ظرفیت‌های بی نظیر فرهنگی و همچنین برخورداری از برکت وجود ۱۵ هزار شهید والامقام، شناسه‌های ارزشمندی برای تعبیر و عنوان فاخر " استان فارس حقا در قله  است" محسوب می‌شود.

۲- با کمال تاسف باید اذعان کرد که علی رغم همه ویژگی‌ها، پتانسیل ها و برکات ارزشمند الهی و "نیروهای انسانی متخصص، توانمند و متعهد بومی"، این استان همواره قربانی کشمکش‌های سیاسی درون گروهی جناح های مختلف سیاسی، در هر دو گروه و طیف، بوده و به تعبیری دود این اختلافات و نزاع های سیاسی به چشم مردم بزرگوار و صبور این استان رفته است.

اکنون با عنایت به اینکه با اراده مردم شریف ایران فضای جدیدی با "رویکرد خدمت انقلابی و جهادی" در کل ارکان تصمیم گیری و اجرایی کشور حاکم شده، این پرسش جدی در استان فارس مطرح است که چرا مدعیان انقلابی‌گری، با فشارهای حاشیه ای خود اجازه نمی دهند در یک فضای سرشار از سلامت، با تکیه بر معیار شایسته‌سالاری، تعهد و تخصص استاندار این استان انتخاب شود؟!

امروز پرسش جدی از این دوستان اینست که رفتارها و فشارهای سیاسی خاص شما در بحث انتخاب استاندار فارس با کدام یک از معیارهای انقلابی‌گری و ارزشی و خدمت صادقانه به مردم همخوانی دارد؟!

به راستی رفتارها و فشارهای خاص سیاسی منفعت طلبانه گروهی که حاصل زد و بند های آنچنانی در محفل های چند نفره است، با کدام متر و میزان اندازه معیار انقلابی بودن و جهادی بودن همخوانی دارد؟! 

ما به عنوان وظیفه جهادی در همین ابتدای دوره جدید از مدیریت اجرایی کشور بی پرده و بدون هیچ مصلحت اندیشی اعلام می کنیم، بر اساس منشور و بیانیه ارزشمند و راهگشای گام دوم انقلاب و منویات رهبر فرزانه و حکیم مان هیچ خط قرمزی جز ارزش‌های انقلاب و خدمت خالصانه و متعهدانه به مردم شریف که موکد منویات‌ رهبری فرزانه است، نداریم و در مقابل هر گونه انحصارطلبی منفعت طلبانه اعم از شخصی و گروهی و فشارهای این گونه جریان‌ها خواهیم ایستاد. 

و ابتدای امر تذکر می دهیم و در صورت بی‌توجهی، در مراحل بعد ضمن معرفی آشکار و بیان جزئیات کامل پشت پرده این سهم خواهی ها، اجازه نمی دهیم مردم استان شاهد انحراف از انقلابی گری در  فضای عطرآگین گام دوم انقلاب در این خطه باشند.

۳- از علما، صاحبان اندیشه، بزرگان دلسوز  و ... استان درخواست کرده و انتظار داریم که بر اساس تکلیف انقلابی، در همین ابتدای امر موضع قاطع و بصیرانه خود در برابر این اندک افراد و گروه‌ها را اعلام و با برخوردی قاطع، بصیرانه و  انقلابی، فضایی ایجاد کنند، تا  یک مرتبه و برای همیشه مردم شریف و بزرگوار و انقلابی استان پهناور فارس روی آرامش به خود ببینند و به آنچه مستحق و شایسته آن هستند برسند.

بدون شک توسعه، عمران و  آبادانی متکی بر تفکر ناب و خالصانه انقلابی و جهادی و نیز اعتلای بیش از پیش فرهنگی و معنوی مردم شریف استان فارس و سومین حرم اهل بیت(ع) بدون تردید "محصول شیرین احساس تکلیف امروز علما و بزرگان استان در برابر فشار سیاسی منفعت اندیشان محفلی" خواهد بود. 

۴- به رئیس جمهور محترم و مردمی  و وزیر محترم کشور، که خود فرزند شایسته این خاک معطر به عطر شهادت هست، نیز عرض می‌کنیم که به پشتوانه رای قاطع و انقلابی مردم شریف استان و حمایت دلسوزان، شخصیت‌های مخلص انقلابی و ایثارگران فارس، تحت تاثیر فشارهای سیاسی این گونه افراد و گروه‌های اندک منفعت اندیش و محفلی و افراد  وابسته به آنان قرار نگرفته و در انتخاب استاندار فارس شجاع و انقلابی عمل نمائید چرا که اگر قرار باشد از همین ابتدای امر زیر فشار این گروه ها باشید بدون شک در تحقق وعده هایی که به مردم بزرگوار مان  داده‌اید ناتوان خواهید بود و بدانید بر اساس نص صریح فرمایش امام راحل(ره) و منشور ارزشمند گام دوم رهبر فرزانه  در نظام مقدس جمهوری اسلامی مسئولین  جز وام داری  به مردم ،  وام دار هیچ گروه و دسته و جریانی نیستند.

ما نیز به عنوان چشمان بیدار و محافظان حریم مقدس انقلاب، اجازه نخواهیم داد شجره طیبه انقلاب در گام دوم خود مسیری جز خدمت به مردم  داشته باشد و لحظه ای از مطالبه گری آن غفلت نخواهیم کرد. منفعت خواهان محفلی و حاشیه سازهای متکی به فشار های سیاسی بدانند  ما در استان *عهدی جز خدمت به خلق و تبعیت از ولایت* نداشته و نقش جانمان این خطاب عام آیه شریفه است؛

 "مَن اَوفی بعهده و اتّقی فإنَّ الله یُحبّ المتّقین" (آل عمران۷۶)

شورای تبیین مواضع سازمان بسیج رسانه استان فارس"

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.