• جمعه / ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۵۸
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 98062919981
  • منبع : نمایندگی خراسان رضوی

علم‌الهدی با اشاره به متهم کردن ایران در حمله به پالایشگاه آرامکو عربستان؛

بخواهید به ایران تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده است

بخواهید به ایران تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده است

ایسنا/خراسان رضوی امام جمعه مشهد با اشاره به متهم کردن ایران در حمله به پالایشگاه آرامکو عربستان گفت: بحث این نیست که اگر شما بخواهید دخالت نظامی کنید و وارد این کشور شوید، ما و این کشور هستیم، امروز ایران مقاومت در منطقه است، یعنی شما بخواهید اینجا تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده است.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امروز در خطبه‌های عبادی-‌سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: هفته آینده هفته دفاع مقدس بوده و بعد از 39 سال، سالروز آغاز جنگ تحمیلی و حرکت حماسه‌آفرین رزمندگان ما در دفاع از دین، نظام، انقلاب و کشور در روز 31 شهریور ماه است.

وی افزود: در اینجا دو مساله مطرح است. اول مقایسه امروز ما با 39 سال گذشته است که 39 سال گذشته در چه شرایطی بودیم و امروز در چه شرایطی هستیم؟ مساله دوم که مساله اصلی بوده، عاملی است که در طی 39 سال ما را به امروز رساند، این عامل چه بود و از کجا سرچشمه گرفت؟

علم‌الهدی ادامه داد: آن عاملی که ما را از 39 سال قبل به امروز رساند و جوهره اصلی بود، مقاومت است. آزاده‌هایی که 10 سال در اسارت دشمن بودند، در آن‌ها شخصیت‌های برجسته سیاسی و علمی کشور و علمای بزرگ بودند، اگر یکی از آن‌ها در زیر بار این اهانت‌ها، تحقیرها و برخوردهای بعثی‌های کافر که با منافقین ناپاک همدست شده بودند، مقاومت نمی‌کردند، وضع ما چیز دیگری بود.

امام جمعه مشهد بیان کرد: در داخل کشور مدت 8 سال این جنگ طول کشید و در این 8 سال روزی که ما حتی گلوله توپ نداشتیم و قبضه‌های توپ ما قابل شلیک نبود، تا آخر که ما در جنگ پیروز شدیم و موشک‌ساز درآمدیم، اگر مقاومت رزمندگان و فرماندهان و ایستادگی مردم ما زیر موشک‌باران دشمن نبود و اگر در یکی از این موارد مقاومت اتفاق نمی‌افتاد، نتیجه چه می‌شد؟

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: جوانان شما نسل امروز هستید و از آن روز خبر ندارید، ممکن است الان قضاوت‌های شما درست نباشد و نظریات و بینش‌های شما نتواند مسائل را تحلیل کند، افرادی که در این 39 سال از اول تا امروز بودند و در عرصه انقلاب، حمایت از ولایت و کنار ستون خیمه نظام یعنی رهبری ایستاده بودند می‌توانند بگویند قصه چه بود. یک جوهره بیشتر نداشتیم و آن مقاومت بود. این را از کجا آموختیم؟

وی اضافه کرد: در دنیا و تاریخ سابقه ندارد که مردم عادی 39 سال، 40 سال اینگونه بایستند و مقاومت کنند. چرا این مقاومت را انجام دادیم؟ شب عملیات، دشمن به انواع تجهیزات مجهز است، عملیات لو رفته، باران آتش می‌بارد زیر پا میدان‌های مین، بچه‌ها جلو می‌روند، نه از مین زیر پا  و نه از باران آتش بالای سرشان می‌ترسند.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: این جوهره مقاومت، فداکاری و دفاع از کجا آمده بود؟ آیا در هیچ کشوری چنین انسانی در هیچ جامعه‌ای وجود داشته است؟ منشا آن سیدالشهدا و بچه‌های امام حسین(ع) بود. آن‌ها آموزگار مقاومت بودند و به ما یاد دادند، اگر ما چنین معلمینی نداشتیم، اگر حسین(ع)، عاشورا و بچه‌های ابی عبدالله نبودند، این جور مقاومت 39 سال نمی‌توانست ما را به اینجا برساند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه 8 سال رزمندگان ما آنگونه مقاومت کردند و آزادگان ما در اسارت دشمن آنگونه ایستادند و نتیجه این می‌شود که الان کجا هستیم، عنوان کرد: امروز دیگر مساله ایران مساله یک کشور در محدوده حدود و مرزهای جغرافیای نیست. 39 سال قبل فرودگاه مهرآباد را در روز 31 شهریور بمباران کردند، از مرز غربی و جنوب غربی به ما حمله کردند، در فاصله چند روز 1500 کلومتر مربع خاک ما زیر جنگ‌افزار دشمن قرار گرفت در مقابل اقتداری که ما داشتیم و لوله توپ نداشتیم و هیچی به ما نمی‌دادند، همه دنیا دست به دست هم دادند که صدام کافر را کمک کنند تا بر ما مسلط شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: آن روز در این شرایط بودیم اما امروز ایران، ایران نبوده و در این محدوده جغرافیایی نیست. امروز حشدالشعبی عراق، حزب الله لبنان، انصارالله یمن، جبهه وطنی سوریه، جهاد اسلامی فلسطین و حماس فلسطین ایران است. اینها همه ایران شده و ایران دیگر ما تنها نیستیم. سید مقاومت اعلام کرد که مقاومت در منطقه یک امام دارد و آن امام، مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی ایران است.

وی بیان کرد: روز شنبه گذشته انصارالله یمن 10 پهباد به منطقه بقیم و خریص فرستاد. در منطقه بقیم پالایشگاه نفت آرامکو بود که مهم‎‌ترین پالایشگاه در جهان است و این نفت قبلا صادر می‌شد، روزی 7 میلیون بشکه در این پالایشگاه تصفیه می‌شد. در منطقه بقیم پهبادهای انصارالله یمن این پالایشگاه را با خاک یکسان کرد. روزی 5 میلیون بشکه نفت عربستان سقوط کرد و قابل صادرات نیست.

علم‌الهدی ادامه داد: کار به جایی رسیده که عربستان از عراق نفت می‌خرد تا جواب طلبکارهای خود را بدهد. آمریکایی ها در هیچ شرایطی حاضر نمی‌شدند مخازن استراتژیک خود را به روی دنیا باز کنند، مخازنی که در نفت ابزار آقایی آمریکا بر دنیا بود برای روزی که دیگر دنیا نفت نداشته باشد، نفت دنیا تمام شود و آمریکا با این مخازن آقای دنیا شود، مجبور شد مخازن را باز کرد برای اینکه قیمت نفت را تعدیل کند، در عین حال قیمت نفت 20 درصد افزایش پیدا کرد.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: امروز پالایشگاه آرامکو 5 درصد نفت دنیا را تامین می‌کند که نابود شد و از بین رفت، همچنین چاه‌های خریص منهدم شدند که این ضربه را انصارالله یمن زد. آمریکایی‌های نادان و مزدورشان عربستان می‌گویند این کار ایران بود، ما هوای یمن را داشتیم آن‌ها از شمال پهباد آوردند و منهدم کردند. وقتی این حرف‌ها را می‌گویند همه می‌فهمند که می‌خواهند سر دنیا را کلاه بگذارند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: رادار که از یک طرف چک نمی‌کند، می‌چرخد و تمام چهار طرف آسمان را تحت کنترل دارد، شمال و جنوب ندارد، می‌گویند این پهباد از  جنوب نیامد از شمال آمد و بعد می‌گویند پهبادها را ایران فرستاد و ایران را متهم می‌کنند. حالا شما ایران را متهم کنید، فکر کردید مرزهای این کشور ا متهم می‌کنید، بعد اینجا بیایید. اینجا آمدید بحث این نیست که اگر شما بخواهید دخالت نظامی کنید و وارد این کشور شوید، ما و این کشور هستیم، امروز ایران مقاومت در منطقه است، یعنی شما بخواهید اینجا تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده است.

وی گفت: اصلا شما فهمیدید ایران کجاست؟ مگر جنوب لبنان ایران نیست؟ مگر حزب الله ایران نیست؟ مگر پهبادهایی که یمنی‌ها فرستادند و عربستان را به خاک سیاه نشاند، مگر اینجا ایران نبود که می‌گویید از شمال آمد از جنوب نیامد، مگر شمال و جنوب فرق دارد؟ هم جنوب و هم شمال شما ایران است. امروز در هر نقطه‌ای از این منطقه یک مسلمان بیدار هست و یک جریان مبارز وحود دارد، آنجا ایران است و امام او ایران و رهبر ایران است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.