• سه‌شنبه / ۳ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۷
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 98100302215
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

گزارش ایسنا از برگزاری کنگره ملی شهدای روحانی هرمزگان

سومین روز کنگره ملی

ایسنا/هرمزگان کنگره ملی شهدای روحانی هرمزگان در سومین روز از کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید استان با حضور جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسئولان لشکری، کشوری و استانی در مسجد جامع بندرعباس برگزار شد.

هرمزگان ۳۲ شهید طلبه و روحانی دارد، در کل کشور به ازای تناسب جمعیت به ازای هر شهید ۲۰ شهید روحانی و طلبه داریم که این تناسب درصد در استان هرمزگان بیشتر است.

در زمان دفاع مقدس طلاب و روحانیون در استان هرمزگان جمعیت زیادی نداشتند و علیرغم جمعیت کم، روحانیون در جبهه حاضر شدند و این افتخار را داریم که در زمان جنگ مدرسه علمیه شهر بندرعباس در یک مقطع زمانی کامل تعطیل شد و مدیریت، اساتید و طلاب در عملیات‌های دفاع مقدس شرکت کردند و ۳۲ نفر نیز به درجه رفیع شهادت رسیدند.

جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجلایسه شهدای روحانی هرمزگان با بیان اینکه کنگره ۱۵۰۰ شهید نمادی از یک همکاری عظیم برای مرور ارزش‌های دفاع مقدس و شهدا است، اظهار کرد: این اجلاسیه شهدایی را مدنظر دارد که در پیش از انقلاب در دفاع مقدس و طول تاریخ پرچم‌داران نهضت حسینی و انقلاب اسلامی بودند و امروزه ما آن نهضت را در انقلاب اسلامی به‌عنوان تجلی از حاکمیت اسلام مشاهده می‌کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین طیبی فر تصریح کرد: با هدایت‌های امام خمینی(ره) انقلاب در کشور و جهان باعث تحولات فراوانی شده و این پدر صالح انقلاب را همراه با گنج عزت، آزادی و افتخار برای جامعه ما بر جای گذاشت و دیواری از خون هزاران شهید برای حفظ در کنار این گنج ریخته شد تا گنج محفوظ بماند تا اکنون به دست ما برسد.

وی با بیان اینکه شهدا کاری کردند که گنج و سرمایه عظیم انقلاب اسلامی به دست نااهلان نیفتد، عنوان کرد: شهدا با دادن خونشان از گنج باعظمت انقلاب دفاع کردند و یادواره شهدا بیانگر این است که اگر شهدا پای این گنج جانشان را دادند ما هم باید قدر آن را بدانیم و از ربودن آن توسط دشمنان جلوگیری کنیم.

جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: نقش روحانیون در حفاظت از گنج انقلاب به‌عنوان مبلغین دین، تبیین‌کننده قوانین اسلام ، بیان‌کننده جایگاه شهدا، به‌عنوان کسانی که در میدان و پشت میدان جنگ حضور فعال داشتند برای دفاع از نظام مقدس نقش محوری و تئوری است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین طیبی فر با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های انقلاب اسلامی غربالگری است، اضافه کرد: فضاهایی برای جامعه به وجودمی آورد تا مردم جامعه جوهره وجودی خود را آشکار و راست‌گوها و دروغ‌گویان مشاهده شود.

وی بیان کرد: استقامت یعنی ایستادگی‌ در کنار اندیشه و مرد عمل بودن و شهدای ما در میدان جنگ با دادن خونشان استقامت خودشان را ثابت کردند.

جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: یکی از سخت‌ترین محورها برای آزمایش جامعه‌محور ولایت مداری است، گاهی اوقات ولایت نظری می‌دهد که با تفکر ما همخوانی ندارد و در طول تاریخ انسان‌های فراوانی وجود داشتند که در آزمون ولایت‌پذیری رد شده‌اند.

جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: ولایت مداری یعنی دستوری که ولی داده با جان‌ودل بپذیریم هرچند که ندانم دلیل آن را، ولایت مداری به معنی بیعت در اندیشه و عمل و وابستگی فکری و عملی به ولی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین طیبی فر با بیان اینکه ولایت دوستی با ولایت محوری فرق دارد و ولایت محوری ملاک است، خاطرنشان کرد: در اتفاقات اخیر که بابت بنزین در کشور پیش آمد روز اول مردم نظر ولایت‌فقیه را نمی‌دانستند و  روز دوم  زمانی که امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) نظر خود را اعلام کردند ولایت مداران صف خود را از اغتشاش‌گران جدا کردند.

وی با اشاره به اینکه در مهرماه سال جاری نظر امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) را درباره دونرخی کردن بنزین پرسیده بودند، تصریح کرد: حضرت آقا گفته بودند این را از کارشناسان امر بپرسید و کارشناسان خبره هر چه گفتند و روسای سه‌گانه نیز تائید کردند من نیز تائید می‌کنم.

جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: هرچند که در مسئله بنزین مسئولان کشور می‌توانستند بهتر از این نیز عمل کنند اما اگر تائید رهبری در کشور نبود مشخص نمی‌شد چه بلایی به سر کشور می‌آمد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین طیبی فر افزود: مانند فتنه ۸۸ که همه گفتند که باید انتخابات را به هم زد و حضرت آقا آمدند و فرمودند به‌هیچ‌عنوان زیرا اگر قانون به‌هم‌ریخته شود سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

وی با تأکید بر استفاده تجربه‌های تاریخی اظهار کرد: ما فتنه‌های بسیاری از ابتدای انقلاب تاکنون داشتیم که با تدبیر و مدیریت ولایت از این گردنه‌های سخت عبور کرده‌ایم و گردنه‌های بیشتری نیز پیش رو داریم و تا زمانی که انقلاب شعارهای محوری خودش دارد دشمن انقلاب را رها نمی‌کند.

جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در صدر اسلام مشرکین و کفار نتوانستند حکومت پیغمبر را در هم بشکنند و با برنامه‌ریزی از طریق مسلمانان خواستند حکومت را در هم بشکنند، اضافه کرد: برنامه دشمنان ایران در حال حاضر همین است که با قرار دادن مردم در مقابل نظام و نظام را در مقابل مردم و مردم را در مقابل رهبری دیدگاه‌ها و نظرهای آن‌ها را خدشه‌دار سازند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین طیبی فر با اشاره به اینکه امروز به هم‌فکری و یک دیدگاه در جامعه نیازمندیم، بیان کرد: اگر یک‌قدم عقب‌نشینی کنیم دشمن قدم‌های بعدی را رها نمی‌کند در کشور باید قانون قطعی و منسجم باشد تا هر کس وظیفه خود را در جامعه به‌خوبی انجام دهد.

وی با بیان اینکه باید مواظب اسب‌های تراوایی که دشمن با عناوین مختلف طراحی کرده و سربازانی برای قتل‌عام فکری و عقیدتی در آن تعبیه‌شده و برای ما هدیه می‌دهد باشیم، اظهار کرد: دشمن قانون ۲۰۳۰ را به‌عنوان قانون آموزشی برای ما هدیه می‌دهد این همان اسب تراوا دشمن است و کسانی که درب قلعه را باز می‌کنند و اسب تراوا دشمن را وارد می‌کنند سربازان دشمن برای قتل‌عام اندیشه دینی هستند.

جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه یادواره شهدا و کنگره‌ها برای این است که مواظب باشیم اسب تراواهای دشمن راه به قلعه انقلاب اسلامی پیدا نکند، گفت:  کسانی که این قوانین را به داخل کشور وارد می‌سازند خائنینی هستند که به‌عنوان سرباز دشمن به دنبال نابودی نظام جمهوری اسلامی هستند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین طیبی فر تصریح کرد: اگر درون کشور برای بیگانگان و دشمنان فرش قرمز انداخته شد و آن‌ها ورود کردند دیگر نمی‌شود جلوی آن‌ها را گرفت و آن‌ها قتل‌عام می‌کنند.

وی عنوان کرد: با انتخاب یک مجلس مقتدر و منسجم و ولایت مدار که چشمش به بیرون و دشمن نباشد می‌توان کارهای بزرگی را کشور انجام داد؛ به فرموده رهبر انقلاب مجلس انقلابی می‌تواند ناظر بر دولت باشد.

جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه لازمه دولت انقلابی مجلس انقلابی است، عنوان کرد: اگر مجلس ما روحیه انقلابی داشته باشد اجازه برخی از مسائل و کمبودها نمی‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین طیبی فر با بیان اینکه به وجود آمدن مجلس انقلابی با رأی ما تحقق می‌یابد، خاطرنشان کرد: باید به توانایی نیروهای خودی و جوانان کشور ایمان داشته باشیم که راه نجات کشور در حال حاضر این است.

وی با اشاره به اینکه توانمندی‌های فراوانی در درون کشور وجود دارد، عنوان کرد: باید دست بر زانوی خودمان بزنیم تا مشکلات فراوان فارغ شویم ما سخت‌ترین تحریم‌ها را درزمینهٔ نظامی داریم اما امروزه به برکت نیروهای ولایتمدار و حزب الهی به‌جایی رسیده‌ایم‌ که دشمن جرئت ندارد به ما دست‌درازی کند و وارد جنگ نظامی با ما باشد.

جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: هنگامی‌که پهبادهای فوق پیشرفته آمریکا به سرزمین ما حمله می‌کند با اسلحه‌های ساخت داخلی جوانان این مرزوبوم آن را ساقط می‌کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین طیبی فر با بیان اینکه محترم شمردن خطوط قرمز نظام و رعایت آن‌ها از ویژگی‌های دولت انقلابی است، اضافه کرد: فتنه خط قرمز انقلاب اسلامی است و باید مهره‌های کلیدی فتنه که در سال‌های قبل و جریانات اخیر به‌عنوان یک‌مهره دشمن به آن‌ها نگاه شود و نه یک‌مهره خودی.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان در نظام جمهوری اسلامی نوکر و خادم مردم هستند، خاطرنشان کرد: در مشکلات کشور آدم‌های آشوب گر و کسانی که در کنار انقلاب هستند شناخته می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان نیز در این اجلاسیه اظهار کرد: بیش از ۹۰ نفر از آن‌ها در میدان حق علیه باطل حضور یافتند و تعداد زیادی از آن‌ها نیز به‌صورت تبلیغی وارد جبهه‌ها شدند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عبادی افزود: چندین جانباز و مجروح و ۳۲ شهید روحانی در دفاع مقدس تقدیم نظام جمهوری اسلامی شد.

وی با بیان اینکه تقدیم ۱۵۰ شهید روحانی در هرمزگان برگ زرینی برای کارنامه روحانیت استان است، تصریح کرد: این افتخار بزرگی است که طلاب هرمزگان پرچم‌داران انقلاب اسلامی راه شهدا را دنبال می‌کنند و انقلاب را با هدایت‌های خود پیش می‌برند.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان عنوان کرد: پیام خدا به ما مسئولان این است که دل خانواده شهدا را رنجور نسازیم و خداوند به خانواده‌های شهدا فرموده من جانشین شهید شما بر روی زمین هستم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی خاطرنشان کرد: در بحث شهید و شهادت سخن از صبر بی‌معناست و سخن از شکر باید به‌جای آورد.

وی با بیان اینکه وصیت‌نامه شهدا و سخنان خانواده‌شان پشتیبانی از ولایت‌فقیه است، اضافه کرد: شهدا  همواره تأکید داشته‌اند که پشتیبان ولایت‌فقیه باشید تا گزندی به انقلاب اسلامی نرسد.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه در تمام عصرها فتنه گران به دنبال آسیب زدن به جمهوری اسلامی‌اند، خاطرنشان کرد: با فرهنگ ایثار و شهادت نمی‌گذاریم دشمن گزندی به انقلاب اسلامی بزند.

مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان نیز در این اجلاسیه اظهار کرد: استان هرمزگان مفتخر به  داشتن بیش از ۳۱ شهید روحانی و طلبه است.

حجت‌الاسلام موسی پولادی افزود: در زمان دفاع مقدس یک مقطعه‌ای مدرسه علمیه حوزه تعطیل شد و روحانیون به‌اتفاق مدیر شهید مدرسه علمیه حاج‌آقای نعیمی پور همه روانه میدان جنگ شدند.

وی  تصریح کرد: امروز این افتخار نصیب این استان است که بیش از ۳۱ شهید روحانی تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان با بیان اینکه پنج طلبه و روحانی سهم این استان از مدافعین حرم است، خاطرنشان کرد: مبارزان قبل از انقلاب حضرت آیت‌الله درویشی نیز یکی از مردان شجاع و مبارز استان هستند که امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) ایشان را افتخاری برای هرمزگان و انقلاب عنوان کردند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.