• چهارشنبه / ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۵:۲۱
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99032113571
  • خبرنگار : 50214

مدیر کل ورزش و جوانان یزد:

ورزش یزد دیگر زنگ تفریح رقیبان نیست

ورزش یزد دیگر زنگ تفریح رقیبان نیست

ایسنا/یزد مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به عملکرد بخش‌های مختلف ورزش استان و شکل‌گیری امید نسبی خوبی در این حوزه، گفت: نمایندگان ورزش یزد دیگر در مسابقات کشوری زنگ تفریح رقیبان خود نیستند.

«مسعود شریعتی» در حاشیه حضور در دفتر ایسنای یزد ضمن تبریک فرارسیدن هفته فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای، توسعه منش پهلوانی در همه ارکان نظام و انقلاب به ویژه در عرصه جوانان را از نیازهای کشور خواند و گفت: ترویج این منش که الگوگرفته از مولی الموحدین حضرت علی(ع)‌ است، از نیازهای جامعه در هیاهوی فضای مجازی امروز و ترویج فرهنگ غرب از سوی دشمنان است.

وی در ادامه با قدردانی از فعالیت‌های ایسنا در حوزه جوانان، ابراز کرد: ایسنا از دیرباز همواره زبان گویای جوانان و آزاد اندیشان جامعه بوده و با توجه خط مشی‌هایش که بر مبنای علم و دانش، آزاد اندیشی و عدم وابستگی به گروه‌ یا جناحی خاص بوده، اعتبار خوبی را برای خود در بین رسانه‌ها کسب کرده است.

شریعتی در ادامه به اقدامات صورت گرفته در بخش ورزش استان اشاره و تصریح کرد: فعالیت‌های جامعه ورزش استان عمدتاً در این روزها که هر باره شاهد انعکاس اخبار یاس‌امیز و نگران‌کننده از دنیای رسانه هستیم، امیدآفرینی و ایجاد نشاط در جامعه است.

وی گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان باوجود تمام محدودیت‌های موجود طی چهار سال گذشته ۲۹۵ مکان ورزشی در استان یزد را به اماکن ورزشی کشور افزوده است که از آن جمله می‌توان به ایجاد زمین‌های چمن مصنوعی در ۴۵ نقطه دورافتاده و روستایی استان که حتی یک مترمربع فضای ورزشی نداشتند، اشاره کرد که البته عمدتاً نیز با مشارکت خود روستاها بوده است.

این مسئول با اشاره به این که برای اولین بار در تاریخ ورزش استان یزد تعداد ۱۰ ورزشکار، مربی و داور از استان در بازی‌های آسیایی ۹۸ شرکت کردند، گفت: استان یزد امسال ۵ یا ۶ ورزشکار دارای شانس المپیکی شدن دارد و در حوزه ورزش همگانی طی سه سال گذشته در بین استان‌های هم تیپ خود برترین جایگاه‌ها را به خود اختصاص داده است.

وی با تاکید بر این که خوشبختانه در سال‌های اخیر امید نسبی خوبی در حوزه ورزش استان شکل گرفته است، عنوان کرد: استان یزد با داشتن ۴۸ هیات ورزشی دارای ۶۸ تیم در لیگ‌های کشوری از جمله والیبال، هندبال، دوچرخه‌سواری، شنا و غیره است.

وی همچنین با بیان این که استان یزد در تمامی رده‌های سنی دارای نماینده در لیگ‌های فوتبال کشور است، این اقدام را نتیجه فعالیت‌های صورت گرفته به صورت پایه‌ای در این رشته ورزشی طی چند سال گذشته دانست.

شریعتی تاکید کرد: امروز نمایندگان ورزش استان یزد در مسابقات کشوری زنگ تفریح رقیبان خود نیستند و چنین تیم‌هایی را به مسابقات اعزام نمی کنیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های موثر پایگاه ورزش قهرمانی استان، ر ادامه افتخارات ورزش بانوان استان را یاداور شد و گفت: یکی از اقدامات در این حوزه بررسی ساختار بدنی دختران در استان بوده که ابتدائاً در روستاهای استان انجام شد و مشخص گردید که ۶۲ درصد از دختران روستایی در استان دچار مشکلات قامتی هستند که البته ۸۰ درصد این موراد از طریق حرکات ورزشی قابل رفع است و در سال گذشته نیز این ارزیابی در مناطق شهری استان با همکاری آموزش و پرورش و سایر بخش‌های مربوطه انجام شد.

وی با اشاره به افزایش ورزشکاران سازمان یافته استان به بیش از ۷۵ هزار نفر، گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیش از ۲۳۰ هزار نفر در استان نیز در حوزه ورزش‌های همگانی فعالیت می‌کنند.

این مسئول در ادامه این بازدید و در دیدار با رییس و معاونین سازمان جهاددانشگاهی استان به افتخارات اداره کل ورزش و جوانان استان در حوزه‌های پژوهشی و آموزشی اشاره و ابراز امیدواری کرد که سازمکان جهاددانشگاهی استان یزد در حوزه‌های مذکور تعامل و همکاری بیشتری با این اداره کل داشته باشد.

شریعتی گریزی نیز به حوزه جوانان و سمن‌های فعال در استان زد و گفت: خوشبختانه تعداد سمن‌های استان از هشت مورد در سال ۱۳۹۳ به ۷۰ سمن جوانان در سال جاری افزایش یافته که بیش از پیش‌بینی افق ۱۴۰۴ یعنی ۵۵ سمن است.

به گفته وی، سمن‌های جوانان استان عملکرد خوبی در کشور داشته اند که از آن جمله می‌توان به کمک ۸۰۰ میلیون تومانی آنها در جریان شیوع کرونا به بخش درمان و خانواده‌های بی‌بضاعت اشاره کرد.

این مسئول گفت: سمن‌های جوانان استان می‌توانند با همکاری جهاددانشگاهی استان اقدامات و برنامه‌های خوبی را در حوزه‌های آموزشی و مباحث مربوط به اوقات فراغت داشته باشند.

شریعتی گفت: جهاددانشگاهی استان با توجه به اشرافیت به مسائل دانشجویی در استان می‌تواند با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان در موضوع دوره‌های آموزشی پیش از ازدواج در حوزه ازدواج‌های دانشجویی که برعهده دانشگاه‌هاست، مساعدت داشته باشد.

«مهدی باصولی» رییس سازمان جهاددانشگاهی استان یزد نیز در این نشست با اشاره به همکاری‌های این سازمان با ورزش و جوانان در رابطه با دوره‌های اموزشی سرباز مهارت که اخیراً در یزد آغاز شده است، ابراز امیدواری کرد که با توسعه همکاری‌های طرفین، شاهد افزایش ظرفیت این دوره‌های اموزشی در استان باشیم.

وی به ظرفیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه برگزاری کلاس‌های اقات فراغت به وی‍ژه با توجه به شیوع کرونا به صورت مجازی، اعلام آمادگی کرد که در تابستان پیش‌رو که بسیاری از بخش‌های دیگر با محدودیت برگزاری کلاس‌های اوقافت فراغت مواجه هستند، همکاری لازم را با اداره کل ورزش و جوانان استان داشته باشد.

باصولی از جمله ظرفیت‌های جهاددانشگاهی را برخورداری از سه خبرگزاری که در استان یزد نمایندگی‌های ایسنا و ایکنا فعالیت دارند، ذکر و خاطرنشان کرد: خوشبختانه خط مشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در مسیر بیانات مقام معظم رهبری یعنی مخابره اخبار خوب، مفید و امیدبخش است و همواره سعی شده تا به عنوان بازوی اطلاعرسانی دولت خبرهای موثقی را در جامعه منتشر کند.

رییس سازمان جهاددانشگاهی استان با اشاره به فعالیت‌های مرکز تولید کالاهای ایرانی(مکفا) در حوزه فرهنگ‌سازی در بخش‌های مختلف، در خصوص همکاری این مرکز با اداره ورزش و جوانان نیز اعلام آمادگی کرد.

وی یکی دیگر از بخش‌های جهاددانشگاهی استان یزد را حوزه تجاری سازی خواند و با اشاره به رایزنی‌های جهاددانشگاهی در رابطه با کسب مجوز ایجاد مرکز نوآوری و شکوفایی جوانان در استان، ابراز امیدواری کرد که این امر که فرصت خوبی برای استان با تخصیص اعتبار از تهران است به زودی فراهم شود.

«احمد طالبی» معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد نیز از پیگیری این اداره کل در رابطه با مجوز راه‌اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی استان به همت جهاددانشگاهی خبر داد.

وی به اجرای طرح سرباز مهارت در استان به همت جهاددانشگاهی یزد نیز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این طرح طبق برنامه در حال انجام است و گزارش این عملکرد به وزارت ورزش و جوانان منعکس شده است.

طالبی ابراز امیدواری کرد که جهاددانشگاهی استان امسال با توجه به مشکلات و کمبودهای پیش آمده در رابطه با بیماری کرونا، در طرح‌های اوقات فراغت استان مشارکت و همکاری بیشتری نسبت به سال‌های قبل داشته باشد تا جبران  کمبود سایر بخش‌ها در این حوزه باشد.

گفتنی است؛ در جریان این بازدید مدیر کل و معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان با فعالیت بخش‌های مختلف خبری ایسنا و همچنین برخی قسمت‌های جهاددانشگاهی استان آشنا شد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.