• چهارشنبه / ۳ دی ۱۳۹۹ / ۲۲:۰۷
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 99100302718
  • منبع : نمایندگی آذربایجان شرقی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی:

امر به معروف و نهی از منکر مصداق بارز کمک به دین خداوند است

امر به معروف و نهی از منکر مصداق بارز کمک به دین خداوند است

ایسنا/آذربایجان شرقی نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: انسان از طرق مختلف می‌تواند به دین خدا کمک کند، یکی از راه‌ها از طریق زبان است که امر به معروف و نهی از منکر هم مهم‌ترین مثال بارز در این زمینه است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در مراسم سالگرد شهید فخیمی که به صورت توزیع کمک‌های مومنانه برگزار شد، با بیان اینکه طبق آیات و روایات به مومنان وعده داده شده که اگر شما به خدا کمک کنید، خدا به شما کمک خواهد کرد، گفت: منظور از کمک ما به خداوند، کمک به حفظ و احیای دین و شعائر خداوند متعال است.

وی افزود: امام راحل توپ و تفنگ نداشت بلکه با اتکا به همین عنصر لسان، با بیان و با نطق‌های خود، جمعیتی عظیم را با خود همراه کرد که تمام ابر قدرت‌های دنیا در مقابلش زانو زدند.

امام جمعه تبریز، کمک جانی را دومین راه کمک مؤمنان به خدا و دین خدا دانست و گفت: از صدر اسلام تاکنون و به خصوص در طول جنگ دفاع مقدس، بسیاری از مؤمنان با فدا کردن جان خود در راه دین، به ماندگاری و زنده شدن آن کمک کردند.

وی، سومین راه کمک به دین خدا را کمک مالی عنوان کرد و افزود: عده‌ای هم هستند که همواره از مال و ثروت حلال خود برای دین خدا مایه گذاشته‌اند که کار این‌ها هم بسیار مهم و حیاتی است.

وی گفت: در زمان جنگ تحمیلی نیز جبهه‌ از طریق کمک‌های مردمی مساجد پشتیبانی می‌شد و چه بسا که اگر این حمایت‌های مادی و مالی مردمی نبود، رزمندگان و انقلاب به مشکل بر می‌خورد.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: در حال حاضر هم مصداق این جهاد مالی را در شرایط کرونا مشاهده می‌کنیم، جایی که اگر خیرین و کمک‌های مردمی نبود، بسیاری از خانواده‌های آسیب پذیر در تنگنا قرار می‌گرفتند.

وی در پایان با بیان اینکه عده‌ای تصور می‌کردند جوانان کنونی همان جوانان اوایل انقلاب نیستند و ریزشی شکل گرفته است، گفت: شاید ریزشی انجام شده، اما در کنار آن شاهد رویش جوانانی انقلابی، همچون شهید فخیمی‌ها هستیم که تعدادشان بسیار زیاد است و حاضر هستند تا آخرین قطره خون خود، از آرمان‌های انقلاب دفاع کنند.

ضدعفونی معابر با تمام تجهیزات جنگ نوین

فرمانده تیپ مکانیزه امام زمان (عج) نیروی زمینی سپاه نیز در حاشیه این مراسم گفت: سربازان و خادمان مردم در این تیپ مکانیزه، از ابتدای شیوع کرونا دوشادوش مردم در تمام شهرهای استان، سم پاشی و ضدعفونی معابر را با تمام تجهیزات جنگ نوین به شکل گسترده انجام دادند.

سردار مصطفی محمدی افزود: در گام بعدی نیز تیپ مکانیزه امام زمان نیروی زمینی سپاه، اقدام به تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی کرد و همچنین در توزیع بسته‌های معیشتی دیگر نهادها، از لحاظ نیروی انسانی به آنها کمک کرد که این اقدام هم از مهم‌ترین فعالیت ما از زمان شیوع ویروس کرونا است.

تبدیل بحران به فرصت، مدل مدیریت امام(ره) بود

نماینده ولی فقیه در سپاه عاشورا نیز در این مراسم با اشاره به آیه قرآن در مورد ویژگی انسان‌های وارسته، گفت: طبق آیه قرآن مجاهدت در راه خدا یک ویژگی برجسته است که این مجاهدت به اشکال مختلف، زمینه نزدیکی و محبوبیت پیش خدا است.

حجت‌الاسلام عبدالرحیم نجفقلی‌زاده سرائی با بیان اینکه باور به نیروی امداد الهی، می‌تواند انگیزه مجاهدان راه دین خدا را چندین برابر کند، گفت: امام راحل، اول به خدا سپس به خود و مردم باور داشت و این رمز پیروزی انقلاب بود.

وی افزود: مدل مدیریت امام، تبدیل کردن همه بحران‌های نظامی، فرهنگی، سیاسی و... به فرصت بود و اکنون نیز این مدل با هدایت رهبر معظم انقلاب، به خوبی اجرا می‌شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه عاشورا با اشاره به تأثیرگذاری انقلاب در خارج از مرزها، گفت: امروز تفکر انقلاب اسلامی به فراتر از مرزها به ویژه در کشورهای همسایه گسترش پیدا کرده و دشمنان را عصبانی کرده است.

وی گفت: این نکته را نباید فراموش کرد که انقلاب هزینه‌های مالی، جانی و... زیادی داده است و الان وظیفه ماست که از انقلاب محافظت کنیم.

به گزارش ایسنا، وی در ادامه با اشاره به هجمه‌های رسانه‌ای و فرهنگی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، گفت: در حال حاضر میدان، میدان قلم و رسانه است و می‌توان گفت که جهاد فرهنگی و رسانه‌ای وظیفه هر ایرانی است.

وی افزود: همه باید هوشیار باشیم که در وهله اول در دام شایعه پراکنی‌ها، تفرقه افکنی‌ها، ایجاد موج یأس و ناامیدی و بسیاری از هجمه‌های دیگری که از طریق هجمه رسانه‌ای علیه انقلاب پمپاژ می‌شود، گرفتار نشویم.

توزیع 350 بسته معیشتی و آزادی یک زندانی به‌مناسبت سالگرد شهید فخیمی

فرمانده سپاه ناحیه امامت تبریز نیز در حاشیه این مراسم، با بیان اینکه به‌مناسبت پنجمین سالگرد شهید فخیمی، 350 بسته معیشتی با همت و تلاش این ناحیه در مناطق محروم در احسان آن شهید والامقام توزیع شد، گفت: خانواده این شهید بزگوار نیز هزینه مراسم یادبود پنجمین سالگرد فرزند شهیدشان را صرف آزادی یک زندانی غیر عمد کردند.

سرهنگ پاسدار حسن صفدری افزود: این شهید و خانواده بزرگوارشان، همواره الگو و پیشتاز کارهای خیر و عام المنفعه بودند و این‌بار هم با این اقدام خود، با آزادی یک زندانی جرائم غیر عمد به یاری این خانواده شتافتند.

وی در خاتمه با اشاره به مقام والای شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای حرم، با بیان اینکه حرکت شهدا به سمت خدا بوده و حول یک محور یعنی خدا در حال چرخش هستند، گفت: شهدا، مفسر آیات توحید و جهاد خداوند هستند.

تقوا، ولایت مداری و مسجد محوری از خصوصیات شهید فخیمی

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه امامت تبریز هم در حاشیه مراسم، با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی شهید محمد رضا فخیمی، گفت: این شهید بزرگوار از نظر معنویت یک شخصیت مقید به مسائل شرعی بود که همه دوستان و اطرافیان وی به آن شهادت می‌دهند.

حجت الاسلام محمدرضا رحمانی افزود: بصیرت و ولایت مداری، ویژگی اخلاقی دیگر محمد رضا فخیمی بود که به خاطر این باور و تبعیت از فرمان ولی فقیه، پا به جبهه‌های مقاومت گذاشت و در نهایت به آنچه که استحقاقش بود رسید.

وی افزود: حضور در اجتماع و مسجد محوری، شاخصه اخلاقی مهم دیگر شهید فخیمی بود که به واسطه حضور مستمر در مساجد و در مناسبت‌های مختلف، با جمع آوری کمک‌های مردمی به خانواده‌های کم بضاعت کمک می‌کرد و همچنین به لحاظ فرهنگی، سعی در ترویج فرهنگ اسلام و انقلاب داشت.

وی در پایان تسلط به فنون نظامی و دانش نظامی را از ویژگی بارز دیگر شهید فخیمی عنوان کرد و گفت: وقتی سردار جعفری فرمانده پیشین سپاه پاسداران کشور، یادداشت‌های آن شهید را در زمینه ادوات و فنون نظامی دیدند، عنوان کردند که ما یک شخص دانشمند و فهیمی را از دست دادیم.

در خاتمه این مراسم، پدر شهید محمدرضا فخیمی، ضمن تقدیر از حضور مسئولان استانی در این مراسم گفت: نه تنها فرزندم، بلکه حاضرم هم جان خود و هم جان همه عزیزانم را در راه انقلاب و دفاع از خاک کشورم، فدا کنم.

به نقل از روابط عمومی سپاه ناحیه امامت تبریز، در یک اقدام خدا پسندانه، پنجمین سالگرد شهادت محمدرضا فخیمی که در جبهه‌های مقاومت به درجه والای شهادت نائل شده بود، در قالب رزمایش کمک مؤمنانه برگزار شد و همچنین خانواده شهید والا مقام ۲۰ میلیون تومان هزینه مراسم یادبود را صرف آزادی یک زندانی کردند.

همچنین ۳۵۰ بسته معیشتی نیز به همت و پشتیبانی سپاه ناحیه امامت تبریز در احسان شهید فخیمی، به‌صورت شبانه با همت پایگاه‌های بسیج در بین خانواده‌های مناطق محروم توزیع شد و هزینه احسان شام آن شهید والامقام نیز توسط یکی از خیران تبریزی پرداخت شد.

در این مراسم که به همت و تلاش سپاه ناحیه امامت تبریز با همراهی خیرین استان برگزار شد، با اهدای لوح سپاس از خیران و سرهنگ صفدری فرمانده سپاه ناحیه امامت تبریز در امر کمک های مومنانه تقدیر به‌عمل آمد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.