• پنجشنبه / ۱۹ دی ۱۳۹۸ / ۲۰:۴۰
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 98101915225
  • منبع : نمایندگی همدان

سردار شادمانی:

آماده بودیم جواب دشمن را با هدف گیری ۱۰ پایگاه نظامیشان بدهیم/آمریکا باید از منطقه برود

سردار شادمانی

ایسنا/همدان معاون هماهنگ کننده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء(ص) گفت: پس از عملیات انتقام ترور سردار سلیمانی و نابودی پایگاه عین الاسد آماده بودیم اگر دشمن جواب داد دوباره ۱۰ پایگاه دشمن را هدف قرار دهیم و موشک باران ما پلکانی تنظیم شده بود.

سردار علی شادمانی امشب در مراسم سالگرد شهید شاخص سال استان در سال ۹۸ شهید «سعید اسلامیان» و شب هفت سپهبد شهید قاسم سلیمانی در حسینیه امام(ره) همدان، با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس به عنوان سرباز سردار اسلامیان در همه جا همراه او بودم، بیان کرد: سردار اسلامیان علمدار جبهه‌ها بود، در آن زمان هنگامی که وارد صحنه نبرد می‌شد همه فرماندهان گردان‌ها در پناه حاج سعید بودند و افتخارم این است که از سال ۶۰ تا ۶۸ با او بودم.

وی تعدادی از ویژگی‌های این شهید را دلاوری، شجاعت، کاردانی، ولایت مداری، مهربانی دانست و اظهار کرد: هنگامی که در شهر ما ناآرامی شروع شد، فعالیت در سپاه پاسداران و دادگاه انقلاب اسلامی بیش از هرجای دیگری به چشم می خورد.حاج سعید ابتدا در دادگاه انقلاب بود و سپس به سپاه رفت و من نیز در سپاه پاسداران خدمت می‌کردم.


معاون هماهنگ کننده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء(ص) خاطرنشان کرد: هنگامی که جنگ آغاز شد به حاج سعید دستور داده شد تا در بین مهران و دهلران عملیاتی انجام دهد تا دشمن فریب بخورد و حجم آتش در منطقه فتح المبین کمتر شد و عملیات اصلی یعنی عملیات فتح المبین در جنوب کشور صورت بگیرد.شاید بتوان گفت برای اولین بار در این عملیات بود که سردار بخشی از توانایی و استعدادهای شگرف خود را نشان داد.


شادمانی بیان کرد: هنگامی که شهید علی چیت سازیان در کمین و محاصره دشمن در یکی از عملیات‌ها در سومار قرار گرفته بود شجاح صحنه‌های جنگ ما، سردار اسلامیان او را نجات داد.در زمانی که پاوه به طور همزمان درگیر دشمن خودی و ضد انقلاب و جنگ با حزب بعث بود کار اصلی بر دوش حاج سعید اسلامیان بود و صادقانه شهادت می‌دهم بارها به یاد آن روزهای سخت و شجاعت‌های حاج سعید گریه کردم و چقدر برای آن روزها دلم تنگ است.


وی اظهار کرد: حاج سعید واقعا از آهن سخت تر بود و در کربلای ۵ میلیون ها گلوله با کالیبرهای مختلف در یک منطقه محدود مثل باران می بارید اما در وجود حاج سعید اثری نکرد و در شب سخت عملیات کربلای ۴ که به ظاهر شکست خورده بودیم، همه چیز بهم ریخته بود اما حاج سعید و یارانش ترس و خستگی را ذلیل کردند.


شادمانی با اشاره به شهادت سپهبد شهید سلیمانی تصریح کرد: پس از شهادت سردار سلیمانی به لطف خداوند این خیزش عظیم ایجاد شد، فکر نکنید این ترامپ احمق از موشک ها ترسید، به عنوان یک نظامی که با این مسائل به خوبی آشنا هستم قسم می خورم آن چیزی که دشمن شما را لرزند قدم های استوار در صحنه بود و حرکتی توپنده، مومنانه و قوی و سلحشورانه ای بود که خلق کردید و دنیا و دشمن را متحیر ساختید.


وی اذعان کرد: به عنوان یک کارشناس نظامی می‌گویم این ایستادگی، صبوری، مقاومت و ولایت مداری مردم در پای انقلاب هیمنه دشمن را لرزاند، دشمنی که خودش قوی‌ترین ارتش دنیا را دارد. ای کاش صدای من به گوش همه ملت برسد که آنچه اراده‌ای که دشمن را غرق در موشک باران متزلزل کرد اراده ملت ما بود.


معاون هماهنگ کننده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) بیان کرد: دشمن با تمام توان هزینه کرد و فشار حداکثری را ایجاد کرده تا شما ملت را از شهیدان ولایت و انقلاب جدا کند اما با این همه تقلا دید که ما در اختیار دشمن قرار نمی‌گیریم و تبلیغات او نمی‌تواند بین ملت و انقلاب جدایی ایجاد کند.


شادمانی ادامه داد: این رجرزخوانی زنان مملکت در راهپیمایی‌ها و دفاع از محور مقاومت را در خیابان‌های کشور می‌بینم و با همه وجود خداوند را سپاس می‌گویم، زنان ما با وجود مشکلات و فشارهایی که در زندگی دارند همچنان استوار و مقاوم برای دین و انقلاب ایستادند.


وی اضافه کرد: دشمن به این علت سردار سلیمانی را ترور کرد که می داند انقلاب اسلامی به لطف همین شهدا، مقاومت و ایستادگی ملت و رهبری مقام معظم انقلاب ایستاده و حاصل رشد فکری این ملت است و انقلاب حادثه ای نیست که گروهی برای رسیدن به قدرت علیه یک حکومت قیام کنند و بعد از آن نظام را به حال خودش بگذارند.


معاون هماهنگ کننده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) با اشاره به اینکه دشمن می داند شما در منطقه صاحب قدرتی هستید که هیمنه او را درهم شکسته اید، بیان کرد: آمریکا صاحب قدرتمند ترین ارتش دنیا است که دو ویژگی دارد؛ از لحاظ کمی بسیار بزرگ است و از لحافظ فناوری نیز بسیار به روز است، اقتصاد جهانی در اختیار دشمن ما است و با اقتصاد دنیا در هم تنیده شده که با تحریم اقتصاد یک کشور ورشکست می‌شود همچنین این دشمن از قدرت سایبری و رسانه ای بالایی برخوردار بوده اما با این قدرت و هزینه هفت تریلیون دلار مغلوب ما شده است.


شادمانی افزود: با وجود این شرایط و مشکلات در جامعه صاحب قدرتی شده‌ایم که قدرت دشمنی با این مشخصات را نابود کردیم و در مقابل ملت ما بی‌اراده شدند،دشمن امروز دو راه بیشتر ندارد؛ اینکه قدرت ما را پذیرد یا با ما بجنگد که هنوز نپذیرفته به همین علت باید منطقه را خالی کند و منطقه را به دست صاحبانش بسپارد.


وی اذعان کرد: دشمن نمی‌تواند قدرت را بپذیرد اما این تصمیم را دارد به ظاهر با شما بجنگد که قادر به آن نیست و ناتوان است و همین ناتوانی او را عصبانی کرده و اینکه اراده ای با وجود این همه قدرت ندارد، به همین علت تلاش کرد قدرت ایران را از منطقه به داخل ایران گسیل کند و بافشار حداکثری به داخل و ایجاد بحران در منطقه تلاش کرد جبهه جدیدی را باز کند.


معاون هماهنگ کننده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) با اظهار اینکه ترامپ با مشاوره خبیثانه و اشتباه از رئیس رژیم اشغالگر و براساس یک حماقت به عنوان یک دولت رسمی تمام قدرت خود را کنار گذاشته و عمل تروریستی را برای شکست به ایران برگزید، بیان کرد: رژیم اسرائیل در تلاش بود تا آمریکا را وارد جنگ با ایران کند اما کار آنها هیچ ارزشی نداشت و این رئیس جمهور احمق و فریب خورده چنین اقدام سخیف نظامی را انجام داد و رسوایی بی نظیری را برای کشور و حکومتش به ارمغان گذاشت.


شادمانی اضافه کرد: ترامپ تصور می کرد اگر سر فرمانده جبهه مقاومت را بزند کار به اتمام می رسد اما غافل از اینکه جبهه مقاومت ساختار و رهبر دارد و رهبر فرزانه و شجاع ما در راس این ساختار قرار دارند و ایشان هستند که این کشتی را هدایت می کنند.


وی اضافه کرد: وعده می‌دهم به شما با این خیزش عظیمی که خلق شد همانگونه که انقلاب زنده شده، جامعه بشاش شده و رنگ و بوی سلحشوری و مقاومت را با همه وجودمان چشیدیم، همین تحول در جبهه مقاومت نیز رخ خواهد داد و اراده سید حسن نصرالله را در انتقام فرمانده میدانی جبهه مقاومت را نیز دیدیم.


وی خاطرنشان کرد: اتفاق عظیمی در راه است همانطور که رهبر فرمودند دشمن باید از منطقه برود وگرنه تابوت به تابوت باید از منطقه بروند. قرارگاه مرکزی خاتم قرارگاه مرکزی کل قوا است و شب گذشته جلسه مرکزی قرارگاه با حضور  فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء (ص)، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، دبیر شورای عالی امنیت ملی، مسئول اطلاعات ستاد کل نیروهای مسلح، مسئول اطلاعات قرارگاه خاتم و بنده تشکیل شد و بخشی از این جلسه به برنامه ریزی عملیات انتقام و موشک باران پایگاه عین الاسد و بخش دیگر نیز به عکس العمل احتمالی آمریکا یعنی حمله به مناطقی از ایران برمی‌گشت.


معاون هماهنگ کننده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) تاکید کرد: با این فرض که دشمن مناطق نظامی ما را بزند اما با توجه به فرمایش امام(ره) که دشمن اگر یکی بزنید ۱۰ تا می‌خورد آماده بودیم که اگر دشمن جواب داد دوباره ۱۰ پایگاه دشمن را هدف قرار دهیم و موشک باران ما پلکانی تنظیم شده بود.


شادمانی افزود: حق دشمن این است که اگر یکی زد ۱۰ تا بخورد و در پاسخ به کسانی که در شبکه های مجازی تبلیغ می کنند که ایران با آمریکا سازش کرده و ایران به آمریکا اطلاع داده که پایگاه را خالی کنید تا ما این پایگاه را با موشک بزنیم باید بگوییم در این پایگاه ۹۵۰۰ نفر آدم بود و ما به علت حکم اسلام آسایشگاه سربازان آمریکایی را هدف قرار ندادیم.


وی اظهار کرد: هدف هایی در نظر گرفته شد که این پایگاه از کار بیفتد و هواپیما، بالگرد آشیانه تحقیقاتی و مهمات آنها نابود شود و ده‌ها موشک بالستیک به این پایگاه خورده و آن احمق دلقک بلافاصله اعلام کرده که همه چیز عادی است در حالیکه این پایگاهی است که مهمترین پایگاه در آن منطقه است اما با تمام آن تجهیزاتی که دارد متوجه موشک‌ها نشد و نتوانست با آنها مقابله کند بنابراین استراتژی جمهوری اسلامی این است که باید آمریکا از منطقه برود تا رنگ آرامش به منطقه بازگردد.

فرمانده سپاه انصار الحسین(ع) استان همدان نیز با بیان اینکه روح شهید حاج سعید اسلامیان به قدری بزرگ بود که خداوند مقدر کرد تا سالگرد این شهید با شب هفت شهید سلیمانی مصادف شود که قطعا این امر بی حکمت نیست، گفت: از سال ۹۱ برنامه ریزی صورت گرفت تا هر سال با کمک دستگاه های دولتی شهدایی را به عنوان شهید شاخص سال معرفی کنیم و امسال نیز عنوان شهید شاخص سال به نام سردار شهید حاج سعید اسلامیان درآمد و این مراسم برای شهید اسلامیان برگزار شد.


سردار مظاهر مجیدی ادامه داد: شهید اسلامیان به معنای واقعی یکی از شهدای شاخص استان همدان است و برای معرفی بهتر وی به نسل جوان کتابی با محوریت خاطرات او جمع آوری شده و به زودی رونمایی خواهد شد.


فرمانده سپاه انصار الحسین(ع) همدان با اشاره به شهادت مظلومانه شهیدان سردار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و تیم همراهشان، بیان کرد: غم این شهدا برای همه ما بسیار سخت بود اما وقتی خداوند نعمتی را از انسان می‌گیرد حتما نعمتی دیگر را جایگزین آن می‌کند و ما شاهد بودیم قبل از خاکسپاری حاج قاسم انتقام خون این شهدا گرفته شد و از همه مهمتر موج مهمی را در جهان اسلام مشاهده می کنیم که به خاطر عظمت خون شهدا که تضمین کننده انقلاب اسلامیست، به وجود آمده است.


مجیدی اضافه کرد: من از مردم شریف و بزرگوار مردم همدان کمال تشکر را دارم که این حماسه تاریخی را رقم زدند و نشان دادند اگر کسی در خدمت مردم باشد، مردم نیز قدر و منزلتش را خوب می دانند که این حضور پررنگ مردم در مراسم های مختلف استان برگزار شد حاکی از همین داستان بود.

همسر سردار شهید اسلامیان نیز اظهار کرد: ۲۱ سال پیش هنگامی که سردار اسلامیان به شهادت رسید دقیقا شب شهادت حضرت زهرا(س) بود و امسال نیز بعد از این مدت دوباره تاریخ تکرار شد و به علت ارادت ویژه این شهید به حضرت فاطمه(س) سالگرد شهادت او با این بانوی بزرگوار مصادف شده است.


وی ادامه داد: شهید اسلامیان تابع محض ولایت فقیه بودند و هرگاه به شهید پست یا مقامی پیشنهاد دادند گفتند که امام فرموده مسئله اصلی ما جای دیگه است، از ابتدا تا تحقق این امر دست نخواهیم کشید، شاخص دیگر این شهید شجاعت، وفاداری، توسل و اخلاق وارسته اش که همه را شیفته خود می کرد، است البته همه شهدا اینگونه بودند. سردار سلیمانی چه کرد که در قلب های این ملت اینگونه جا گرفته است.


همسر سردار اسلامیان بیان کرد: هنگامی که سردار اسلامیان به علت مجروحیت در بیمارستان بستری بود تمام پرسنل بخش از صبوری او در تعجب بودند که چگونه می شود به این شدت مجروح بود و هرگاه از درد از او سوال کنیم به ما لبخند بزند و این شهید برای ما کلاس اخلاق است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۸-۱۰-۲۱ ۰۸:۱۴

شما مواظب باش اول هواپیمای مسافربری را نزنی، فاجعه پشت فاجعه!