• جمعه / ۶ تیر ۱۳۹۹ / ۱۵:۵۵
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 99040604499
  • منبع : نمایندگی ایلام

امام جمعه ایلام:

قطعنامه ها خللی در مسیر حرکت ایران ایجاد نمی کند

قطعنامه ها خللی در مسیر حرکت ایران ایجاد نمی کند

ایسنا/ایلام امام جمعه ایلام گفت: شرایط ایران به گونه ای نیست که این قطعنامه ها مسیر حرکت ما را عوض کند ما تحریم ها را می شکنیم و آمریکا هم همچون گذشته هیچ غلطی نخواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین الله نور کریمی تبار، در خطبه های نماز جمعه ایلام با اشاره به در پیش بودن سالروز آزادسازی مهران در عملیات کربلای ۱، اظهار کرد: آزادسازی مهران قهرمان یکی از رویدادهای مهم دفاع مقدس به شمار می رود چراکه در شرایطی که دشمن برنامه های جدیدی را در پیش گرفته بود آزادسازی مهران استراتژی دشمن را تغییر و آنان را در لاک دفاعی فرو برد لذا بر همه رزمندگان عملیات کربلای یک درود می فرستیم مخصوصا سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی که از فرماندهان عملیات کربلای یک بودند.

وی با تبریک هفته قوه قضائیه و تشکر از کارکنان زحمتکش دادگستری استان اظهار کرد: عدالت نعمت بسیار بزرگ و ارزشمندی بوده که همه معصومین به این مهم تاکید کرده اند.
وی با بیان اینکه هرچه عدالت در جامعه گسترش یابد به عدلیه امام علی (علیه السلام)، نزدیک تر می شویم افزود: خوشبختانه دستگاه قضایی به خوبی در راستای تحقق عدالت و احقاق حقوق عامه در تلاش است.
امام جمعه ایلام با اشاره به این که از قضات و مجموعه دادگستری استان درخواست داریم نسبت به تکریم ارباب رجوع اهمیت بیش تری بدهند خاطرنشان کرد: قضات در برابر احقاق حق و گرفتن حق مظلوم از ظالم هیچ گونه کوتاهی نکنند.
حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار خاطرنشان کرد: اولویت ها و فعالیت های مجموعه دادگستری استان بسیار خوب و مردم پسند است ، به نحوی که محاکم قضایی استان در راستای خواسته های مردم حرکت می کنند که این جای تقدیر و تشکر دارد.
وی با بیان اینکه یکی از مهمترین رویدادها سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران توسط آمریکای جنایتکار بود که در این حادثه ۲۹۰ نفر از مسافران مظلومانه به شهادت رسیدند، تصریح کرد: آنهایی که داعیه حقوق بشر را دارند از طرفی هواپیمای مسافربری را در آب های دریای خودمان ساقط کردند اما حتی حاضر به عذرخواهی نشدند و این دشمنی و خباثتی که با ما دارند برای ما آشنا است.
نماینده ولی فقیه در استان ایلام ادامه داد: البته این خباثت ها در برجام هم برای همه مشخص است، قرار شد همه تحریم ها در برجام برداشته شود و طی آن ایران به همه فناوری ها و تجارت ها دسترسی پیدا کند اما با روی کار آمدن ترامپ توافق از خود بیخود و از آن خارج شدند، ای کاش مسئولان تصمیم ساز حرف رهبری را گوش می دادند و برجام را پاره می کردند و آتش می زدند.
کریمی تبار گفت :علاوه بر این دو سال اروپایی ها هم از ما زمان گرفتند و دنبال خواسته های خود بودند تا زمان را بگیرند، محدود کردن توان موشکی جمهوری از لحاظ کمی و کیفی مطابق با خواسته های از دیگر موارد است. نکته بعدی بازرسی از مقرهای نظامی بود بطوریکه حتی به انبارهای موشکی ما دسترسی داشته باشند و حتی ایران از جبهه مقاومت حمایتی نداشته باشد.
وی تصریح کرد:  وقتی آمریکا از برجام خارج شد برخی ساده اندیش ها در این فکر بودند از طریق فرانسه و اروپا مسیر را ادامه دهند اما علیرغم تذکرات رهبر معظم انقلاب گوش شنوایی وجود نداشت و برخی ها می گفتند آمریکا قایل اعتماد است.

امام جمعه ایلام تاکید کرد: در حقیقت قطعنامه شورای حکام، بازگشت به خط اول بود و کسانی که دل در گرو اروپا زده بودند نتیجه آن را هم دیدند اما جای بسی تعجب است که برای اسرائیل هیچ نظارتی نیست اما برای ایران که فراتر از پروتکل الحاقی عمل کرد باز فشار می آورند ک خواهان بازدید و فشار بیشتر هستند.
امام جمعه ایلام تاکید کرد: ما تابع اهل بیت هستیم و کسانی که تصمیم گیری می کنند باید گوش به فرمان رهبری باشند تا آخر عاقبت به نقطه آغازین ختم نشود. لذا همانطور که رهبری فرمودند باید به توان داخلی و مردمی تکیه کرد. شرایط ایران به گونه ای نیست که این قطعنامه ها مسیر حرکت ما را عوض کند ما تحریم ها را می شکنیم و آمریکا هم همچون گذشته هیچ غلطی نخواهد کرد.

دکتر «علی دهقانی» رئیس کل دادگستری استان نیز در جمع نمازگزاران شهر ایلام ، اظهار کرد: اولویت ها و شاخص های مهمی در دادگستری استان برای خدمت بیش تر و مطلوب تر به مردم استان در دستور کار جدی قرار گرفته است و در این راستا تمام مجموعه در تلاش هستند که اهداف به نحو بسیار مطلوب محقق شود.
رئیس کل دادگستری استان ایلام گفت: مفاسد اقتصادی مهم ترین آفت و آسیب رونق تولید است لذا همه ارکان نظام و بخصوص دستگاه های اجرایی در برابر معیشت مردم مسئول هستند. وی از عزم جدی دادگستری استان در مقابله با مفاسد اقتصادی در سال 1399 خبر داد.
دکتر دهقانی با بیان این که کرامت محوری، تکریم ارباب رجوع، حفظ حقوق و شان مراجعه کنندگان از اولویت های دادگستری استان است، افزود: علاوه بر این ، مقوله مهم مبارزه با فساد در همه ابعاد بخصوص مقابله با مفاسد اقتصادی به صورت جدی در دستور کار دادگستری استان قرار دارد.
عالی ترین مقام قضایی استان با تاکید بر اهمیت آسیب شناسی و پیش گیری از وقوع جرم در سطح جامعه ، خاطرنشان کرد: مبازه با مخلان نظم و امنیت، مزاحمین نوامیس ، جان و مال مردم به صورت جدی در دستور کار دادستان ها و محاکم قضایی سطح استان است.
رییس کل دادگستری استان ایلام ادامه داد: با توجه به شعار سال و اهمیت مقوله جهش تولید در رفع مشکلات اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی ،دادگستری استان با همکاری همه دستگاه های اجرایی و مسئول برای تحقق بخشیدن به این مهم تلاش می کند.
وی وجود مفاسد اقتصادی را مهم ترین آفت و آسیب رونق تولید دانست و تصریح کرد: همه ارکان نظام و بخصوص دستگاه های اجرایی در برابر معیشت مردم مسئول هستند ، لذا باید تمام و کمال به وظیفه خود عمل کنند تا نتیجه آن در سر سفره مردم دیده شود.
دهقانی با تاکید بر ضرورت ساماندهی اقتصادی و مبارزه با فقر،گفت: ساماندهی نظام اقتصادی و درست عمل کردن به قوانین در تمام حوزه ها و بستن گلوگاه های فساد و نظارت جدی بر آن ها موجب کاهش ورود پرونده ها به چرخه دادگستری می شود.
رئیس شورای قضایی استان توجه جدی به مشکلات اقتصادی و اشتغال جوانان را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: در راستای رفع مشکل معیشت مردم دادگستری استان با تمام توان پای کار بوده و از هرگونه اقدام درست و دقیق سایر دستگاه های مسئول حمایت می کند.
وی تولید را به مثابه سیستم دفاعی و امنیت بخش اقتصاد دانست و خاطرنشان کرد: اگر چرخه تولید به معنای واقعی فعال باشد سیستم دفاعی اقتصاد کشور قدرتمند می شود.
رئیس کل دادگستری استان با اشاره به این که تولید ملی اعتماد به نفس کشور را افزایش می دهد و موجب افتخار و سربلندی نظامی می شود تصریح کرد: رفع موانع تولید، بهبود محیط کسب و کار ، اجرای دقیق قوانین تجارت و حمایت از صادرات از جمله اقدامتی است که می تواند سیستم دفاعی کشور را بیمه کند.
دهقانی با تاکید بر این که کوتاهی دستگاه ها در زمینه معیشت مردم و گرانی پذیرفتنی نیست ، خاطرنشان کرد: همه سازمان ها و ادارات مربوطه در قبال مردم و جامعه مسئول هستند.
وی در ادامه با بیان این که 30 سامانه مختلف برای خدمت بهتر و سریع تر به مردم در دستگاه قضایی راه اندازی شده است تصریح کرد: این اقدام موجب کاهش مراجعات و دسترسی آسان تر مردم به خواسته هایشان از مجموعه قضایی خواهد شد که با قید اولویت در استان مورد بهره برداری قرار می گیرند.
رییس کل دادگستری استان اضافه کرد: طی سال گذشته علاوه بر مختومه شدن تمام پرونده های وارده به چرخه دادگستری استان 26 درصد از پرونده های معوق استان با تلاش قضات و کارکنان دادگستری استان مختومه شده اند.
وی با بیان این که طی سال گذشته 10 درصد طلاق و 17 درصد خودکشی در استان کاهش داشته است افزود: تلاش هایی که در استان صورت گرفت ، نتیجه داد و شاهد کاهش آمار آسیب های اجتماعی از جمله طلاق و خودکشی بوده ایم و طی سه ماهه امسال هم روند این آمار کاهشی بوده است.
 دهقانی در پایان خاطرنشان کرد: در سالی که گذشت 607 هکتار از اراضی ملی تصرف شده خلع ید و به بیت المال عودت داده شده و  در این مدت برای سهولت در ارائه خدمت به مردم استان ، مرکز پزشکی قانونی در شهرستان های دهلران،مهران،دره شهر،چرداول و ایوان دایر شده است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.