• چهارشنبه / ۱۰ آذر ۱۴۰۰ / ۱۷:۲۳
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 1400091008213
  • خبرنگار : 50223

برگزیدگان سی و سومین جشنواره استانی تئاتر کهگیلویه و بویراحمد معرفی شدند

برگزیدگان سی و سومین جشنواره استانی تئاتر کهگیلویه و بویراحمد معرفی شدند

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد سی و سومین جشنواره تئأتر کهگیلویه و بویراحمد با معرفی برگزیدگان به پایان رسید، با نظر هیأت داوران جشنواره "خوابنامه ملیجکان و "تو را از من گرفتی" به جشنواره فجر پیشنهاد شدند.

محمدعلی پیرسبزی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در این آئین گفت:  امسال برگزاری سی و سومین جشنواره تئاتر  استان بعد از دوسال شرایط سخت را  با حضور اهالی هنر در این  فضای صمیمانه برگزار می کنیم.

  دبیر سی و سومین  جشنواره تئاتر  کهگیلویه و بویراحمد  گفت: اجرای نمایش تئاتر  بعد از اینکه به روی صحنه می رود خستگی چند ماه را از بین می برد و باعث شور و نشاط در جامعه می شود.

  وی با بیان اینکه   غایت  هنر ایجاد ارتباط بین هنرمند و جامعه است خاطرنشان کرد:  ملاک شرکت در جشنواره نیست، بلکه جشنواره  بهانه ای  است برای تلقین بهتر زندگی کردن  و به اجرای عمومی رفتن آثار نمایشی است.  

  دبیر سی و سومین  جشنواره تئاتر  کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه جشنواره سی و سومین تئاتر استان از ۶ تا ۹ آذر ماه سال جاری در شهرهای یاسوج دهدشت و گچساران برگزار شد افزود:  در این جشنواره سال ۱۴ اثر نمایش  شرکت کرده اند که از این تعداد ۱۰ اثر پذیرفته شد و  با نظر هیئت  داوران دو  اثر از استان به جشنواره تئاتر فجر پیشنهاد داده شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این جشنواره  ۳ اثر در حوزه دفاع مقدس و ۷ اثر در حوزه هنجارها و آسیب های اجتماعی به روی صحنه رفته اند.

  بر پایه این گزارش در ادامه این آئین  هیات داورا سی و سومین جشنواره تئاتر  استان کهگیلویه وبویراحمد ، دو اثر نمایشی "خوابنامه ملیجکان" به کارگردانی کورش شمس و نمایش "تو را از من گرفتی"  به کارگردانی بهنام خانبازی را به جشنواره کشوری تئاتر  فجر پیشنهاد دادند.

سی و سومین جشنواره تئأتر کهگیلویه و بویر احمد با معرفی برگزیدگان به پایان رسید

"خوابنامه ملیجکان" و "تو را از من گرفتی" از کهگیلویه و بویراحمد به جشنواره بین‌المللی فجر معرفی شدند.

به گزارش ایسنا، آرای هیأت داوران سی و سومین جشنواره تئاتر کهگیلویه و بویراحمد متشکل از رضا گشتاسب، بهزاد آقاجمالی و سید محسن حسن زاده پس از مشاهده ۱۰ اثر حاضر در جشنواره و پس از مقایسه آن‌ها به شرح ذیل اعلام شد:
بروشور و پوستر:
هیئت داوران در این بخش با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۷ میلیون ریال به سرکار خانم آیدا مرتضوی طراح پوستر و بروشور نمایش "ویر" از یاسوج اهدا شد.
طراحی لباس:
هیئت داوران در این بخش با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۵ میلیون ریال به آقای حمزه نام آور طراح لباس نمایش "سیمای فلزگون" از دهدشت اهدا شد.
هیئت داوران در این بخش با اهداء دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال به آقای بابک جمشیدی طراح لباس نمایش "یک نگاه از نیمه پنهان هملت" از یاسوج اهدا شد.
موسیقی:
هیئت داوران در این بخش با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۵ میلیون ریال به آقای کیان کیوان ساخت و اجرای موسیقی نمایش "تو را از من گرفتی" از لیکک اهدا شد.
هیئت داوران در این بخش با اهداء دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال به آقای مهسام قشقایی ساخت و اجرای موسیقی نمایش "خوابنامه ملیجکان" از گچساران اهدا شد.
طراحی صحنه:
هیئت داوران در این بخش با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۵ میلیون ریال به آقای کوروش شمس طراح صحنه نمایش "خوابنامه ملیجکان" از گچساران اهدا شد.
هیئت داوران در این بخش با اهداء دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال به آقای بابک جمشیدی طراح صحنه نمایش "یک نگاه از نیمه پنهان هملت" از یاسوج اهدا شد.
بازیگری زن:
لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۵ میلیون ریال به سارا حسن زاده، برای بازی در نمایش "یک نگاه از نیمه پنهان هملت" از یاسوج، اهدا شد.
لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۵ میلیون ریال به مریم جعفری، برای بازی در نمایش "خوابنامه ملیجکان" از گچساران، اهدا شد.
مقام سوم بازیگری زن:
لوح تقدیر بازیگری سوم زن و جایزه نقدی به ارزش ۷ میلیون ریال به زینب شیخی، برای بازی در نمایش"خوابنامه ملیجکان" از گچساران، اهدا شد.
مقام دوم بازیگری زن:
لوح تقدیر بازیگری دوم زن و جایزه نقدی به ارزش ۱۰ میلیون ریال به معصومه جهان پور، برای بازی در نمایش "تو را از من گرفتی" از لیکک، اهدا شد.
مقام دوم بازیگری زن:
لوح تقدیر بازیگری دوم زن و جایزه نقدی به ارزش ۱۰ میلیون ریال به پردیس پاکباز، برای بازی در نمایش "ویر" از یاسوج، اهدا شد.
مقام اول بازیگری زن: هیأت داوران در این بخش برگزیده‌ای نداشت.

سی و سومین جشنواره تئأتر کهگیلویه و بویر احمد با معرفی برگزیدگان به پایان رسید
بازیگری مرد:
لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۵ میلیون ریال به بابک جمشیدی، برای بازی در نمایش "یک نگاه از نیمه پنهان هملت" از یاسوج، اهدا شد.
مقام سوم بازیگری مرد:
لوح تقدیر بازیگری سوم مرد و جایزه نقدی به ارزش ۷ میلیون ریال به پدرام محمدپور، برای بازی در نمایش"خوابنامه ملیجکان" از گچساران، اهدا شد.
مقام دوم بازیگری مرد:
لوح تقدیر بازیگری دوم مرد و جایزه نقدی به ارزش ۱۰ میلیون ریال به امیر پالش، برای بازی در نمایش"خوابنامه ملیجکان" از گچساران، اهدا شد.
مقام اول بازیگری مرد:
دیپلم افتخار بازیگری اول مرد و جایزه نقدی به ارزش ۱۵ میلیون ریال به بهنام خانبازی، برای بازی در نمایش "تو را از من گرفتی" از لیکک، اهدا شد.

سی و سومین جشنواره تئأتر کهگیلویه و بویر احمد با معرفی برگزیدگان به پایان رسید

نمایش‌نامه‌نویسی:
هیئت داوران در مقام تقدیر مشترکا لوح تقدیر نمای نامه نویسی و جایزه نقدی به تفکیک و به ارزش ۵ میلیون ریال مشترکاً به بایک جمشیدی برای نمایشنامه "یک نگاه از نیمه پنهان هملت" از یاسوج و سیمین غلامی برای نمایشنامه "ویر" از یاسوج، اهدا شد.
مقام اول، دوم و سوم نمایش‌نامه نویسی: هیأت داوران در این بخش ها برگزیده‌ای نداشت.
کارگردانی:
هیئت داوران در این بخش با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۵ میلیون ریال به آقای بابک جمشیدی کارگردان نمایش "یک نگاه از نیمه پنهان هملت" از یاسوج اهدا شد.
مقام سوم کارگردانی:
هیئت داوران در این بخش با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۷ میلیون ریال به آقای بهنام خانبازی کارگردان نمایش "تو را از من گرفتی" از لیکک اهدا شد.
مقام دوم کارگردانی:
هیئت داوران در این بخش با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال به آقای کوروش شمس کارگردان نمایش "خوابنامه ملیجکان" از گچساران اهدا شد.
مقام اول کارگردانی: هیأت داوران در این بخش برگزیده‌ای نداشت.
نمایش‌های برگزیده:
هیأت داوران با توجه به ۱۰ اثر موجود در جشنواره، بدون اولویت، دو نمایش را به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر معرفی می‌نماید: نمایش "خوابنامه ملیجکان" از گچساران و نمایش "تو را از من گرفتی" از لیکک

سی و سومین جشنواره تئأتر کهگیلویه و بویر احمد با معرفی برگزیدگان به پایان رسید

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.