• شنبه / ۱۵ آذر ۱۳۹۹ / ۱۸:۴۴
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99091511635
  • خبرنگار : 50189

در نشست مشترک با تشکل‌های دانشجویی مطرح شد

دفاع «زینی‌وند» از انتخاب خود به عنوان استاندار کرمان/تحت فشارهای سیاسی عقب نشینی نمی‌کنم

دفاع «زینی‌وند» از انتخاب خود به عنوان استاندار کرمان/تحت فشارهای سیاسی عقب نشینی نمی‌کنم

ایسنا/کرمان استاندار کرمان به علت استاندار شدن خود اشاره کرد و گفت: انتصاب بنده به استانداری کرمان محصول درست کار کردن سیستم اصلی نظام جمهوری اسلامی است یعنی سیستم نظام اسلامی که از دل آن افرادی مانند من که یک بچه روستایی هستم بیرون می آید و استاندار، وزیر و وکیل می شود. اگر کسی بخواهد با رانت، باند و جناح بازی بالا بیاید که دیگر از اصالت جمهوری اسلامی نبوده، نظام‌های معمول دنیا این گونه هستند اما قرار بود جمهوری اسلامی با آنها متفاوت باشد.

"علی زینی‌وند" عصر امروز ۱۵ آذرماه در نشست مشترک با تشکل‌های دانشجویی به مناسب روز دانشجو گفت: این مناسبت‌ها فرصتی مناسب برای مرور فلسفه وجودی جنبش‌هاست که یکی از آنها جنبش دانشجویی است که از پایه‌های اساسی پیروزی انقلاب است.

وی ادامه داد: امروز به لحاظ امنیت، سیاست و بسیاری از مولفه‌ها در دنیا حرف های زیادی برای گفتن داریم و سختیهای که در نظام بین المللی بر ما تحمیل می‌شود بخشی از هزینه‌هایی است که ما برای استقلال، آزادی و آرمان خواهی حود می‌پردازیم.

استاندار کرمان به تاثیرگذاری هسته‌های مختلف دانشجویی مخصوصا گروه‌های جهادی بر جامعه اشاره کرد و گفت: گروه‌های جهادی در سراسر کشور منشاء اثرات خوبی بوده و هستند و معتقدم این گروه ها یاوران بی‌مزد و منت دولت هستند و در کنار مردم فعالیت می‌کنند و ما هم در استان کرمان با کمال میل حاضریم از ظرفیت‌های گروه‌های جهادی و دانشجویی استفاده کنیم.

وی به علت استاندار شدن خود پرداخت و گفت: انتصاب بنده به استانداری کرمان محصول درست کار کردن سیستم اصلی نظام جمهوری اسلامی است یعنی سیستم نظام اسلامی که از دل آن افرادی مانند من که یک بچه روستایی  هستم بیرون می آید و استاندار، وزیر و وکیل می شود. اگر کسی بخواهد با رانت، باند و جناح بازی بالا بیاید که دیگر از اصالت جمهوری اسلامی نبوده، نظام‌های معمول دنیا این گونه هستند اما قرار بود جمهوری اسلامی با آنها متفاوت باشد.

برآمده از دل جنبش دانشجویی پرشور دهه ۷۰ هستم

زینی‌وند افزود: بنده برآمده از دل جنبش دانشجویی پرشور دهه ۷۰ هستم که چهارچوب‌دارتر از جنبش دانشجویی امروز بود. جنبش دانشجوی واقعی همان جنبش دانشجویی دهه ۷۰ بود که یکی از پایه‌های اصلی انقلاب بود و رنگ و بویی اصیل را بیشتر از جنبش دانشجویی امروز داشت و بنده برآمده از آن جنبش هستم.

وی به سوابق کاری خود اشاره کرد و افزود: سال‌ها معلم بودم و از ابتدای تحصیلم در دوان مدرسه تا دانشگاه همیشه جزء دانش آموزان و دانشجویان برتر در مدرسه و دانشگاه‌ها بودم. هم صاحب گفتمانم، هم صاحب کتاب و هم مسلط به رشته خودم هستم.

استاندار کرمان بیان کرد: سلسله مراتب اداری را آسانسوری طی نکرده‌ام و از رده‌های پایین وزارت کشور تا سطوح بالا و عالی سیاست‌گذاری کشور مانند مجمع مجمع تشخیص مصلحت نظام را پیموده و با سن زیر ۳۰ سال مدیرکل سیاسی امنیتی بودم. باید عنوان کنم که از دل جنبش دانشجویی مدیرکل سیاسی شدم و حدود ۶ سال در مجمع تشخیص مصلح نظام فعالیت داشتم و سه سیاست کلی اصولی در نظام جمهوری اسلامی جمعیت و انتخابات و نظام قانون‌گذار در حوزه مسئولیت بنده تدوین شده است.

وی بیان کرد: در ادامه فعالیتم، فرماندار، معاون اقتصادی استان یزد و در ادامه هم معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان بوده ام. معاونت بنده در حوزه اقتصادی استانداری یزد از معاونت‌های اقتصادی بسیار موفق کشور بود که هم در این دوران و هم در دوران فرمانداریم دارای ایده های فراوانی بودم ضمن آنکه باید عنوان کنم که رساله دکتری بنده در بحث "توسعه خلیج فارس و توسعه آسیا" و کتاب "فرصت ها و چالش های ژئوپولیتیکی جمهوری اسلامی ایران در منطقه خزر" بنده هم اکنون از منابع اصلی گروه جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است.

زینی‌وند به دوران فعالیت خود در معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مهم سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: بنده به کار وزارت کشور را خوب بلدم و به کار استانداری بسیار مسلط هستم و با استان کرمان نیز ناآشنا نیستم.

وی اضافه کرد: وزارت کشور نیروهای آموزش دیده پای کار مثل ما را زیاد دارد که همواره دم دست هستند و معتقدم باید اینگونه افراد را بعنوان استاندار انتخاب کنند و نباید سراغ نیروهای دیگر بروند.

یک روز برای خدمت هم اتفاق ماندگاری است

استاندار کرمان در ادامه یکسال برای خدمت را فرصت کمی ندانست و بیان کرد: اگر کسی انگیزه خدمت داشته باشد و آویزان این و آن نبوده و دنبال لابی‌گری و رانت بازی و چسبیدن به این و آن نباشد، برایش یک روز خدمت هم می‌تواند اتفاق ماندگاری باشد. در کشوری مانند ما که علاوه بر ساختار اداری طولانی مدت با سابقه ۱۰۰ ساله داریم و ۴۲ سال فعالیت انقلاب اسلامی به عنوان یک پایه‌ بروکراتیک برنامه محور، یک سال خدمت کم نیست و یکسال نصف عمر یک دولت است و بنده به پشتوانه دانشجویان، نخبگان، دلسوزان انقلاب و ... تمام تلاشم را خواهم گذاشت که در این یکسال اقدامات موثری را در این استان انجام خواهم داد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از خدمات استانداران گذشته مخصوصا دو استاندار قبلی استان کرمان عنوان کرد: با توجه به شناحت وزیر صنعت، معدن و تجارت از استان کرمان یک فرصت برای استان ایجاد شده است تا بتوانیم اقدامات موثری را به ویژه در حوزه صنعت و معدن در این استان انجام دهیم.

هویت دانشجویی، «استقلالش» است

زینی‌وند با بیان اینکه استقلال جنبش دانشجویی برای این جنبش افتخار می‌آورد تصریح کرد: هویت دانشجویی، «استقلالش» است و اگر دانشجو دائم پایش روی ترمز باشد که «این را نگویید، آن ناراحت می‌شود و آن را نگویید این ناراحت می‌شود» دیگر آن دانشجو برش واقعی جنبش دانشجویی را نخواهد داشت. آزادی‌خواهی ویژگی دانشجویی است و هرآنچه تشخیص داد که حق جامعه و نظام جمهوری اسلامی است را باید بگوید.

وی تاکید کرد: اگر جنبش دانشجویی نشاط نداشته باشد و آن هم در آستانه انتحابات، واقعا باید انسان نگران باشد. جنبش دانشجویی باید نشاط اجتماعی و امید را به جامعه تزریق کند.

استاندار کرمان اظهار کرد: شناحتم از این استان خوب است. کرمان استانی نسبتا با ظرفیت و پر استعدادی است. معادن و استعدادهای خدادادی بی‌شماری دارد ولی تمرکز بر روی بخش‌هایی از این استان باعث شده که نگاه به بحش‌های دیگر را کم کرده باشد. مثلا در استان‌های دیگر اشتغال در بخش خدمات وزن بالایی دارد اما در این استان بخش خدمات در بخش اشتغال وزن بسیار پایینی دارد یا در حوزه شرکت‌های دانش بنیان که امروزه پیشرو توسعه دنیا هستند، در این استان اشتغال دانش بنیان و دانش پایه، در توازن وزن این استان سهمی ندارد و در حوزه کشاورزی کماکان بیش از ۹۰ درصد از اداره امور کشاورزی استان سنتی است و چون وسعت سطح زیرکشت در استان کرمان زیاد است تصور می‌کنید وضع بالایی دارید ولی به اندازه آب و کشاورزی که بتواند توازنی در این استان ایجاد کند، وزن بسیار کمی را شاهد هستیم.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان اضافه کرد: در حوزه مشاغل کوچک که می‌تواند توازن خوبی در بحث اشتغال و پیشرفت ایجاد کند، باید بدانید که کشورهایی مانند هند و چین، کشورشان را با مشاغل کوچک اداره می‌کنند، اما در استان کرمان به مشاغل خرد توجه نشده است و بسیاری از ظرفیت‌های در این استان خالی باقی مانده است که دانشگاه‌ها می‌توانند به ظرفیت‌های خالی ورود پیدا کرده و آنها را فعال کنند و آمادگی شنیدن برنامه‌های دانشجویان در این حوزه‌ها را داریم.

زینی‌وند یکی از مسایل اساسی استان کرمان را موضوع آب دانست و عنوان کرد: با توجه به تجربیاتم در استان‌های سیستان و بلوچستان و یزد به همه مسایل آبی شرق و جنوب شرق و کویر آشنایی کامل دارم و در بحث انتقال آب از حوضه‌های دیگر به استان کرمان یکی از مطلع‌ترین افراد در این زمینه هستم.

وی بیان کرد: اگر جمهوری اسلامی را یک نظام یکپارچه می‌دانیم که دولت‌ها برش‌های متفاوتی از آن نظام هستند؛ بنابراین اگر دولتی برنامه عمیقی در حوزه‌ای دارد باید بپذیریم و دست به دست هم دهیم که دولت آن برنامه‌های خوب را با قدرت ادامه دهد لذا اگر دولت‌های قبل از دولت تدبیر و امید هم برنامه‌های خوبی داشتند و ما امروز آنها را به بهره‌برداری می‌رسانیم، باعث افتخار ما خواهد بود.

استاندار کرمان اظهار کرد: اگر از سر سیاست‌ورزی و کینه‌ورزی بیاییم برنامه‌های خوب جناح سیاسی مقابل را کنار بگذاریم ولو اینکه چشم‌انداز ۲۰ ساله نظام باشد، به این نظام خیانت کرده ایم.

مسئولی می‌تواند حرف برای گفتن داشته باشد که حرف برنامه محور بزند نه حرف سیاسی و بی‌پایه

وی بیان کرد: جامعه ما جامعه قدرتمندی و تحصیل کرده‌ای است. جامعه‌ای است که هر مسئولی حرف غیر دقیق بزند افراد می توانند حتی با موبایلشان او را به صلابه بکشانند. لذا در جامعه قدرتمند مسئولی می‌تواند حرف برای گفتن داشته باشد که حرف برنامه محور بزند نه حرف سیاسی و بی‌پایه. بنابراین شما باید همه ما را مجبور کنید که حرف دقیق بزنیم و عملکرد دقیق داشته باشیم.

زینی‌وند ادامه داد: جنبش دانشجویی می‌تواند خطاهای مسئولین را اصلاح کند و مسئولین را در مسیر انقلاب اسلامی و برنامه‌های کلان کشور هدایت کند و اگر غیر این باشد باید دانشگاه‌ها را به نقطه سر خط برگرداند بنابراین اگر برنامه‌های درستی در گذشته اجرا شده باشد باید به آنها افتخار کرد و اجرایشان کرد کما اینکه باید آیندگان را نیز به این کار تشویق کرد.

وی استان کرمان را جزء پرمصرف‌ترین استان‌های کشور به لحاظ مصرف آب دانست و بیان کرد: سند سازگاری با کم آبی کشور تدوین شده است. در این سند ۱۳ میلیارد مترمکعب برای مدیریت معقول آب باید مدیریت و صرفه جویی شود که این اتفاق شدنی است. از این ۱۳ میلیارد مترمکعب ۲ میلیارد متر مکعب سهم استان پهناور و پرمصرف کرمان است که البته استان کرمان فقط ۵۰ درصد آن را (یک میلیارد مترمکعب) پذیرفته است و ظرف مدت ۵ سال باید کشاورزی استان را مکانیزه و آبیاری چرخه ‌آبی را هدایت و چاه‌هایی که اضافه برداشت داشته و سبب نشست زمین و شوری آب می‌شوند را باید مدیریت کنیم که بخشی از فرهنگسازی این کار را باید دانشگاه ها انجام دهند و اگر این کار را نکنیم بسیاری از شهرهای ما در آینده به کویر و شورزار و خالی از سکنه تبدیل خواهند شد که اتفاق شوخی نیست.

وی افزود: پروژه‌های خطوط انتقال آب به استان جدی هستند و از شما می خواهیم که این پروژه ها را هدایت و حمایت کنید تا این خطوط انتقال آب به استان بیایند. در حال حاضر سه خط انتقال آب در حال مطالعه و در دست انجام است که باید با جدیت انجام شود و هر سه خط امکان عملیاتی شدن را دارند.

استاندار کرمان خطاب دانشگاهیان گفت: برای شما شایسته نیست که بدون بررسی روی طرح‌ها، نظر بدهید. حرفی که از تشکل دانشجویی و از هسته دانشگاه بیرون می‌آید باید حرف‌های دانش‌محور، پژوهش محور و مبتنی بر دیتاهای قابل اتکا باشد. برای بنده سوال است که چرا اگر فلان طرح مشکل داشت همان موقع صدایتان را بلند نکردید و بگویید و حالا که طرح در آستانه اتمام شدن است شروع به انتقاد و بیان مشکلات می کنید؟؟

توقع نداشته باشید که از کارهایی که فقط تحت تاثیر فضای سیاسی و رسانه‌ای باشند عقب نشینی کنم

وی تاکید کرد: شما از من استاندار هیچ توقع نداشته باشید که از کارهایی که فقط تحت تاثیر فضای سیاسی و فشار رسانه‌ای باشند به لحاظ قانونی عقب نشینی کنم و اصلا هم نه چنین عقب نشینی در قابوس منی که برخواسته از جنبش دانشجویی شماست در هیچ زمینه‌ای نخواهید دید.

زینی‌وند با تاکید بر اینکه آب مساله حساسی برای استان کرمان است اظهار کرد: آب هلیل رود بسیار اساسی و حیاتی برای جنوب استان است و بنده هم دغدغه مردم جازموریان و جنوب استان کرمان را خوب می دانم. منطقه رمشک و جازموریان و ... را بهتر از شماها می‌شناسم. این صداهایی که اکنون درباره برخی پروژه های آبی در این منطقه از جمله پروژه انتقال آب از هلیل رود بلند شده است را باید روزی بلند می‌کردید که کلنگ یک طرح عظیم ملی که محیط زیست، وزارت نیرو و ... ذیل آن را امضاء کرده‌اند، به زمین زده شد. چرا حرف صادقانه از استاندارتان می‌شنوید برآشفته می‌شوید؟ منطقی و اصولی و همین الان آمادگی بررسی این پروژه ها را دارم.

پشت سر اجرای قانون محکم خواهم ایستاد

وی اضافه کرد: در پروژه بام کرمان نیز آمادگی بررسی دارم اما به شرطی که حرف‌ها منطقی و مستدل باشند. بنده پشت سر اجرای قانون به عنوان نفر اول اجرایی استان محکم خواهم ایستاد اما اگر حرفی برگرفته از اغراض و حرف‌های سیاسی باشد در مقابل آن اغراض می‌ایستم ولو به قیمت متباری شدن خودم  باشد و اصل مسئولیت در جمهوری اسلامی همین است.

استاندار کرمان تاکید کرد: امروز کرمان باید تبیین کننده مکتب بزرگمردی همچون حاج قاسم سلیمانی باشد. بروید مکتب شهید سلیمانی را مطالعه کنید. به نظرم یکی از ویژگی‌های سردار سلیمانی این بود که تحت تاثیر فضاهای داخلی و بین‌المللی قرار نمی‌گرفت و با همه جناح‌ها ارتباط برقرار می‌کرد بنابراین شمای دانشجو و من مدیر برخواسته از جنبش دانشجویی باید در راستای آزادی‌خواهی، قانون مداری و دفاع از قوانین و ارزش‌های جمهوری اسلامی برمبنای داده‌ها و اطلاعات درست قدم برداریم.

وی افزود: چون درباره هلیل رود در این جلسه مطرح شده، عنوان می کنم همانطور که قبلا نیز گفته‌ام و اکنون نیز می‌گویم پروژه‌ انتقال آب از هلیل رود که دارد انجام می‌شود در آن پول مملکت هزینه شده و همه اعتبار آن تامین شده است. اگر به لحاظ قانونی دوستان مواردی داشته باشند حتما بررسی خواهیم کرد اما آیا شما واقعا توقع دارید استاندار طرحی را که در مرحله اتمام است، متوقف کند؟ افرادی که دغدغه محیط زیستی این طرح را دارند با محیط زیست در شان جمهوری اسلامی مذاکره کنند. مباحث را به صورت غیرکارشناسی به سطح فضای مجازی نکشانید و حتما به مسئولین محیط زیست و آب دستور می‌دهم با کسانی که دغدغه آب هلیل رود را دارند مذاکره کرده تا اغناسازی صورت گیرد.

استاندار مبلغ ادبیات تفرقه افکنانه‌ نخواهم بود

زینی‌وند با اشاره به سیاست‌های توازن توسعه‌ای خود در استان کرمان بیان کرد: شمال و جنوب و شرق و غرب و مناطق محروم و توسعه نامتوازن از واقعیت‌های استان کرمان هستند. نباید شمال و جنوب را دشمن هم قرار دهیم. این ادبیات که هر کسی در شمال استان است جنوبی‌ها را دشمن خود بداند و برعکس را نمی‌پسندم و استاندار مبلغ چنین ادبیات تفرقه افکنانه‌ای نخواهم بود.

وی ادامه داد: حتما نقاطی از استان که توسعه نیافتگی بیشتری نسبت به سایر نقاط استان دارند را در اولویت برنامه های خود قرار خواهیم داد و در حد توان تلاش خواهیم کرد که به آن مناطق بیشتر توجه کنیم و این از اصول برنامه های بنده در استانداری کرمان است و به آن بسیار پایبند خواهم بود.

استاندار کرمان با اشاره به وقوع بلایای طبیعی همچون سیلاب، ریزگردها و گرد و غبار در استان تصریح کرد: بخشی از این مشکلات را ترسالی‌های چند سال گذشته حل کرده است و پوشش‌های گیاهی که در منطقه جازموریان به دلیل بارندگی های اخیر در این منطقه به وجود آمده بخشی از این مشکل ریزگردهای استان را حل کرده است برای حل بخش دیگر نیز باید تدبیرهای لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: لایروبی رودخانه ها که در حوزه جنوب استان باعث سیل‌خیز شدن منطقه شده بود، هم اکنون در حال انجام است و همه دستگاه‌ها را بسیج کردیم و از تمام امکانات استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم هرچه سریعتر این لایروبی ردوخانه را به اتمام برسانیم و مسیر سیلاب در شمال و جنوب که از ۵۰۰ متر به ۳۰۰ متر تقلیل یافته بود در حال باز شدن هستند واعتباراتی به این مهم اختصاص داده شده است.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان در ادامه سخنان خود از حوزه گردشگری و گردشگری معنوی سخن به میان آورد و عنوان کرد: باید زمینه را برای گردشگری استان کرمان مخصوصا گردشگری معنوی در سطح شهر کرمان فراهم کنیم. دانشجویان می‌توانند در این راستا برنامه های خود را به ما ارایه دهند و قطعا برنامه هایی که عملیاتی باشد را اجرا خواهیم کرد البته باید عنوان کرد که طرح‌های خوبی در سطح شهر کرمان در حال انجام است.

وی زیرساخت‌ها در بخش آب، برق، گاز و جاده را در حد توسعه استان کرمان ندانست و بیان کرد: طراز مثبت برق استان کرمان۱۳۲ مگاوات است که برای استانی مانند کرمان عدد بسیار پایینی است و اگر این طرح‌های توسعه‌ای که روی کاغذ داریم را بخواهیم اجرا کنیم به ۱۰۰۰ مگاوات برق نیاز داریم که با عدد کنونی فاصله بسیار زیادی دارد.

زینی‌وند ادامه داد: این همه برنامه توسعه‌ای برای استان تعریف شده است اما زیرساخت برق آن را نداریم. اگر به زیرساخت گاز توجه داده نشود در سال‌های آینده با مشکل انشعاب گاز در طرح‌های سنگین صنعتی برخورد خواهیم کرد و همچنین اگر مگا پروژه های انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان را اجرا نکنیم با مشکل جدی آب برای صنعت و در ادامه شرب روبرو خواهید شد.

وی افزود: بخشی از اعتراضات مردم جنوب استان درباره سد صفارود به حق است. سرچشمه هلیل‌ رود را سال‌ها پیش دیده‌ام و تا جایی که اطلاع دارم سد جیرفت تاکنون سرریز نشده یعنی آبی از آن نیز به جازموریان نرفته است اما آنطوری که به بنده گفته اند سد صفارود بنا نیست همه آب را ذخیره کند.

استاندار کرمان تاکید کرد: اگر به حوزه آب توجه ویژه نکنیم در ۵ یا ۶ سال آینده با مشکل آب در همه حوزه‌ها مواجه خواهیم شد لذا از دانشگاه‌ها می‌خواهیم تولید محتوا درباره آب، راه، برق و گاز کنند و از این مگا پروژه‌ها دفاع کنند زیرا این پروژه ها مسایلی هستند که می‌توانند استان را برای آینده تکان دهند.

وی درباره حاشیه نشینی و آسیب‌های اجتماعی نیز گفت: کشور ما زخم خورده است و پیکر شهرهای ما به دلیل حاشیه نشینی تیرخورده است. در همین استان کرمان روستاها در حال تخلیه و از سوی دیگر مرتبا حاشیه‌ شهرها در حال شکل گرفتن است. این حاشیه‌ها همیشه معضل است و حتی من و شمایی که در بهترین نقطه شهر زندگی می‌کنیم در سال‌های آینده بچه‌های ما از آسیب‌های حاشیه‌ها در امان نخواهند بود. حاشیه نشین ها هم انسان هستند و باید به آنها رسیدگی شود.

مدیر باید با دانش، جسور و پاکدست باشد

زینی‌وند بر لزوم ساماندهی حاشیه‌ها و جلوگیری از گسترش آن تاکید کرد و افزود: اگر چشم مردم به دولت باشد که اشتغال ایجاد کند یا تصور کنیم که پول‌های کلان می‌آید تو حساب و دولت زیرساخت ایجاد می‌کند، کاملا در اشتباه هستید. این دیدگاه‌ها دیدگاه درستی نیستند. باید از ظرفیت‌های اجتماعی استفاده کرد و ما دولتی‌ها باید زمینه را فراهم و مانع ایجاد نکنیم.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان با بیان این مطلب که تورم قانون زندگی مردم را فلج کرده است، تصریح کرد: به میزان زیادی قوانین در کشور ما وجود دارد که همین امر سبب شده تفسیر شخصی در قوانین بی‌داد ‌کند. حال تصور کنید مدیری پشت میز بنشیند که ذهنش بخشنامه‌ای داشته باشد، قطعا هیچ مجوزی صادر نمی‌شود و هیچ شغلی ایجاد نخواهد شد و در چنین شرایطی راه میان بر این نظام برورکراسی پیچیده اداری، فسادزا خواهد بود و باعث غیرشفاف شدن مسائل و رانت می شود.

استاندار کرمان افزود: مدیر باید با دانش، جسور و البته پاکدست باشد. تسهیل در صدورمجوزها و تسهیل در روند انجام کارها می تواند توسعه کشور را رقم بزند.

وی با اشاره به انتقادات دانشجویان از دولت، عنوان کرد: به دولت حتما انتقاد وارد است مگر دولتی وجود دارد که انتقاد برآن وارد نباشد ولی این حرف نه به عنوان استاندار این دولت ونه بعنوان یک سمپات سیاسی بلکه به عنوان یک کارشناس می‌گویم که بروید برنامه‌های این دولت را عمیقا بررسی کنید. خیلی برنامه‌های راهبردی در دوره اول این دولن وجود داشت که اگر تحریم‌های ترامپ دیوانه روی آنها نبود، هم اکنون شاهد اتفاقات شگگفت انگیزی در کشور بودیم.

طول استانداری بنده یکسال است، اما عرض آن را به ۵ یا ۶ سال تبدیل خواهم کرد

زینی‌وند تنها راه نجات کشور را تمسک از ادبیات و راهبردهای مقام معظم رهبری دانست و بیان کرد: باید سخنان رهبری را تحلیل محتوا کرد. اگر تحلیل محتوا بکنید در می یابید که تمام بلایا بر سر این دولت خراب شد و دولت روحانی با بحران های زیادی روبرو بوده است که اگر پشتیبانی مقام معظم رهبری نبود نمی‌گذاشتند دولت کار بکند لذا دانشگاهیان تحلیل درستی از مسائل داشته باشند.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان با تاکید برآنکه رفتار دولت قابل نقد است اما رفتار مخالفان نیز باید قابل نقد باشد، اظهار کرد: رفتار مخالفان در قائله بنزین را ببینید. اگر مقام معظم رهبری صبح یکشنبه آن هفته ورود پیدا نمی کردند، عده ای می‌خواستند کشور را به باد دهند لذا رفتار آنها نیز قابل نقد است.

استاندار کرمان با بیان این مطلب که باید حرمت سفره نظام جمهوری اسلامی را حفظ کنیم، تاکید کرد: درست است که شاید طول استانداری بنده در کرمان یکسال باشد، اما عرض آن را به ۵ یا ۶ سال تبدیل خواهم کرد زیرا توان و اراده آن را دارم و انتظار داریم بقیه هم در این راه ما را کمک کنند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.