• پنجشنبه / ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۱
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 1400062518674
  • خبرنگار : 50247

معاون مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

هر ماموریت اورژانس بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون ریال هزینه دارد

هر ماموریت اورژانس بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون ریال هزینه دارد

ایسنا/خراسان رضوی معاون مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هر ماموریت و اعزام اورژانس بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون ریال برای ما هزینه دارد.

حسین محزون در نشست خبری با موضوع «اورژانس و فوریت‌های پزشکی در شرایط کرونا» که چهارشنبه شب در نرم‌افزار کلاب هاوس برگزار شد، اظهار کرد: در پنج ماهه ابتدایی سال جاری ۵۴۸ هزار و ۱۵۲ تماس با اورژانس ۱۱۵ گرفته شد که به طور میانگین ۳۵۳۶ تماس به صورت روزانه می‌شود. این آمار حدودا سه برابر سال‌های گذشته است.

وی افزود: از این تماس‌ها ۱۴۴ هزار و ۶۳۲ مورد منجر به اعزام آمبولانس شد و ۱۷ هزار و ۳۲۸ مورد هم مزاحمت‌های تلفنی بود که بی‌مورد با ۱۱۵ تماس می‌گیرند. این مزاحمت‌های تلفنی حدود ۱۱۱ تماس به صورت روزانه است. کل ماموریت‌های ما در سال جاری ۱۶۳ هزار و ۴۳۶ مورد بوده که شامل بیماران کرونایی و تصادفات می‌شود. هر ماموریت و اعزام اورژانس بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون ریال برای ما هزینه دارد.

اورژانس برای مشاوره تلفنی نیست

محزون با بیان اینکه ۱۵۵ هزار تماس هم به‌عنوان مشاوره تلفنی بیماران حاد ثبت شده است، عنوان کرد: اورژانس برای مشاوره تلفنی در موارد عادی نیست و سامانه‌های تلفنی مختلفی مانند ۱۹۱ و ۱۹۰ برای این امر وجود دارد. با درگیر کردن و اشغال کردن تلفن اورژانس برای این موارد باعث می‌شود که به سایر بیماران دیر خدمت‌رسانی شود. علاوه بر مشغول کردن خطوط که موجب اختلال در برقراری ارتباط می‌شود، این مزاحمت‌های تلفنی یا تماس‌های بی‌مورد با ۱۱۵ باعث کاهش کارایی و خستگی نیروها می‌شود.

بیش از ۸۰ ماموریت اورژانس هوایی طی دو سال اخیر در خراسان

معاون مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پاسخ به ایسنا درباره اورژانس هوایی بیان کرد: برای سطح یک اورژانس بالگرد اعزام می‌کنیم که در سطح شهر مشهد با توجه به ایستگاه‌های مختلف اورژانسی که وجود دارد بالگرد اعزام نمی‌شود اما در سطح استان اگر فوریت و سطح یک بیماری وجود داشته باشد بالگرد اعزام می‌شود. در سال ۹۸ و ۹۹ به ترتیب ۴۵ و ۳۸ مورد اعزام بالگرد را داشتیم. همچنین اورژانس ریلی ما هنوز راه نیفتاده است و اورژانس ریلی در حال حاضر نداریم.

محزون با اشاره به قرارداد اورژانس با پلیس راهور خاطرنشان کرد: قراردادی برای مسیر سبز منعقد کرده‌ایم که برای آمبولانس‌ها مسیر سبز ایجاد کنیم تا در مواقع نیاز، راهنمایی و رانندگی چراغ‌های تقاطع‌ها را برای مسیر آمبولانس سبز کند.

حدود ۹۰ آمبولانس فعال در مشهد وجود دارد

وی با تاکید بر اینکه وضعیت پایگاه‌های اورژانس در سطح شهر مطلوب نیست اما خوب است، خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات ما در پیک پنجم کرونا، ابتلاء تکنسین‌ها و پرسنل اورژانس به کرونا بود که سبب می‌شد افراد از چرخه خدمت‌رسانی خارج شوند. آمبولانس‌ها و کدهای پرسنل ما مدام در حال اعزام و انتقال بیماران بودند و این مساله باعث نیاز به تعمیرات در خودروها و تجهیزات هم می‌شد. کدی را داشتیم که آمبولانس از هشت صبح که روشن می‌شد، دو نیمه شب خاموش می‌شد و به صورت پی‌درپی بیماران را اعزام می‌کرد. حدود ۹۰ آمبولانس و کدفعال داریم که به طور مستمر در هفت روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته خدمت‌رسانی می‌کنند.

محزون تاکید کرد: تمام استرس‌هایی که در بخش‌های بیمارستانی مانند اورژانس‌ها به پزشکان، پرستاران و... وارد می‌شود، در اورژانس پیش بیمارستانی و همکاران ما که به محل‌های حادثه یا منزل افراد اعزام می‌شوند را یک نفر متحمل می‌شود و خواهش ما این است که این پرسنل بیشتر درک شوند؛ اگر بیماری به بیمارستان ارجاع می‌شود، ممکن است اولویتِ بیمارستان تحویل مریض ما نباشد اما اگر مقدور است زمانی که کد ۱۱۵ می‌رسد، سریع‌تر تعیین تکلیف کنند تا کد و خودروی آمبولانس آزاد شود و بتواند سریع‌تر به نجات یک بیمار دیگر بپردازد.

معاون مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد از مردم درخواست کرد: لطفا زمانی که با اورژانس ۱۱۵ تماس می‌گیرید با آرامش پاسخ اپراتور را بدهید؛ درست است که مریض بدحال دارید اما با عصبانیت پاسخ دادن مشکلی را حل نمی‌کند. درخواست‌های غیرضرور برای سرم تراپی و تزریقات نداشته باشید. راه‌ها را برای خودروهای امدادی باز نگه دارید و مقابل منازل خودروهای دیگر را پارک نکنید. از جابه‌جایی مصدوم‌هایی که سر و گردن‌شان آسیب دیده است خودداری کنید و فقط به توصیه‌ها گوش نمایید. آدرس‌های دقیق بدهید، اگرچه سیستم اورژانس به مسیریاب‌های دقیق مجهز است و به محض تماس افراد با اورژانس مکان آن‌ها را ثبت می‌کند اما آدرس‌های غیردقیق موجب اتلاف انرژی و وقت می‌شود.

همچنین مهدی فروغیان، رئیس بخش اورژانس بیمارستان قائم(ع) مشهد نیز در این جلسه اظهار کرد: پیش از شیوع بیماری کرونا توانستیم بخش دیگر اورژانس را در کوهسنگی ایجاد نماییم و این فضای جدید توانست باعث مدیریت بهتر در شرایط کووید بشود. اولویت درمان با بیماران کووید بوده ولی بیماران غیرکووید هم باید ساماندهی می‌شدند و لازمه‌اش این بود که دو فضای مختلف را داشته باشیم. 

وی تاکید کرد: البته این موضوع باعث شد حجم کاری همکاران ما خیلی بیشتر شود؛ چراکه با همان تعداد نیروی انسانی قبلی باید دو فضا را مدیریت می‌کردیم و عملا حجم کاری دو برابر و سختی برای همکاران‌مان دو چندان شد. درگیری و ابتلاء پرسنل بیمارستانی به کووید هم این سختی را در این ۱۸ ماه تشدید می‌کرد.

فروغیان با بیان اینکه شرایط کاری ما هیچ زمانی در این ماه‌ها از سختی به آسانی تبدیل نشده است، عنوان کرد: نمی‌توان گفت که در زمان‌هایی شرایط ما سخت‌تر یا آسان‌تر بوده؛ چراکه بیماران کووید و غیرکووید مانند دو پله ترازو بوده‌اند؛ هر زمان بیماران کووید بیشتر می‌شد، بیماران غیرکووید کمتر می‌شدند و هرزمان کرونا کاهش می‌یافت، بیماران غیرکرونایی که در زمان کرونا به بیمارستان مراجعه نکرده بودند افزایش پیدا می‌کردند. این امر باعث شده که در این ۱۸ ماه فعالیت همکاران ما همیشه خیلی پررنگ باشد.

وی متذکر شد: از طرف دیگر باید توجه داشت بیمارستان قائم(عج) مرکز ارجاعی بیماران مغز و اعصاب است و همزمان که بیماران کووید باید مدیریت می‌شدند، بیماران غیرکووید هم باید به خوبی ساماندهی می‌شدند و هر دو حوزه پیش می‌رفت. به‌ویژه اینکه در سکته‌های مغزی زمان طلایی درمان وجود دارد و اگر در این زمان موفق شویم، می‌توانیم از بسیاری ناتوانی‌ها جلوگیری کنیم. 

رئیس بخش اورژانس بیمارستان قائم(عج) مشهد در پاسخ به ایسنا درباره مدیریت این زمان طلایی در حوزه بیماران غیرکووید با وجود حجم بالای بیماران کرونایی اظهار کرد: در بحث اورژانس بازوهایی وجود دارد که هر زمان ورودی اورژانس از حدی بالاتر می‌رود، مدیریتی از سوی ستاد صورت می‌گیرد و با تقسیم بار کاری در بین اورژانس‌های بیمارستان‌های مختلف باعث می‌شوند تا تعادل حفظ شود.

فروغیان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا کد ۷۲۴ (سکته حاد مغزی) فقط در بیمارستان قائم(عج) و به صورت محدودتر در رضوی پذیرش می‌شود و این محدودیت باعث ایجاد چه مشکلاتی می‌شود، بیان کرد: امیدوارم همانطور که کد ۲۴۷ (سکته حاد قلبی) را در بسیاری از اورژانس‌های سطح شهر فعال کردیم، برای کد ۷۲۴ هم این اتفاق بیفتد. البته گویا قرار است در بیمارستان هاشمی نژاد این امر محقق شود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.